ENGELLİLER GÜNÜNDE FARKINDALIK OLUŞTURDULAR
107 okunma

ENGELLİLER GÜNÜNDE FARKINDALIK OLUŞTURDULAR

Pamukkale Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenledi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin de bizzat katıldığı etkinlikte, öğrenciler hem görme hem de yürüme engellilerin yaşadıkları zorlukları test etme imkânı buldular. Başkan Örki, “Bugün buradaki hedefimiz vatandaşlarımıza Dünya Engelliler Günüyle alakalı olarak bir farkındalık oluşturmak” dedi.

ABONE OL
03/12/2022 13:56
ENGELLİLER GÜNÜNDE FARKINDALIK OLUŞTURDULAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pamukkale Belediyesi, yaptığı her projede engellilere verdiği değeri ortaya koyarken, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleştirdiği farkındalık etkinliği ile de dikkat çekti. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin de bizzat katıldığı “3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Etkinliği”nde, engelli bireylerin yaşadığı zorluklar ortaya kondu. Forum Çamlık AVM’de düzenlenen etkinliğe öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Öğrenciler, görme engelli bireyi anlamak için gözleri bağlanarak bastonla yürümeye çalıştılar. Engelli parkurlarında yürüme engelli bir bireyi anlamak için tekerlekli sandalyeye oturdular, konuşma engelli bireyleri anlamaları için işaret dilinde alfabeyi ve belli kelimeleri öğrendiler. Ayrıca alanda Pamukkale Belediyesinin yaz ve kış dönemlerinde engellilere yönelik açtığı ücretsiz kurslara katılan kursiyerlerin ürettikleri ürünlerin sergilenerek satış yapabildikleri sergi de yer aldı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Etkinliği’nde öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Örki, özel olarak hazırlanmış olan engelli parkurunda gözlerini kapatarak bastonla yürümeye çalışan çocuklara yardımcı oldu. Ardından tekerlekli sandalye parkurunda, yürüme engeli yaşayan vatandaşların tecrübelerini deneyimleyen çocukları izledi. Her yıl engelliler gününü engelli vatandaşlarla bir araya gelerek farkındalık oluşturduklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi ülkemizde ve ilçemizde de engelliler günüyle alakalı olarak etkinlikler tertip ediyoruz. Bugünün amacı gerek doğuştan olsun gerek sonradan yaşadığı bir hastalık ya da kaza neticesinde olsun, herhangi bir engelle karşılaşmış olan vatandaşlarımızın hayatlarının zorluklarını daha iyi anlayabilmek. Daha iyi anlayalım ki anladığımız şekilde onlara insanca muamele edelim. Engelli vatandaşlarımız bütün engelleri aşabilir. Esas engel nedir, sevgisizliktir, esas engel saygısızlıktır” dedi. HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.