Total Banner
“EKONOMİ BİLMİYORLARSA ÖĞRETELİM”
1207 okunma

“EKONOMİ BİLMİYORLARSA ÖĞRETELİM”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, mevcut ekonomik durumun düzeltilmesi için tarım, sağlık, eğitim, düzensiz göç gibi birçok alanda çözüm üretilecek eylem planlarının hazır olduğunu belirtti.

ABONE OL
11/08/2022 17:08
“EKONOMİ BİLMİYORLARSA ÖĞRETELİM”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ali Babacan Denizli ziyaretinin 2. Gününde Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilen basın toplantısında ekonomiye ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Babacan, mevcut ekonomik sistemin vatandaşı olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, “Hükümet kur korumalı mevduat hesabını Aralık’ta açıkladı. Bankada Türk Lirası olanların mağdur olduğunu söylediler. Kur artınca bankada parası olanlar mağdur oluyor denildi. Onların mağduriyetini önlemek için bu sistemi başlattık dediler. Bankada hesabı olanların mağduriyeti kur korumalı mevduat hesabıyla giderilecek diyorlar ama kur artınca mazot fiyatları artıyor, gübre, ilaç fiyatları artıyor. Öğrencilerin ihtiyacı olan bilgisayarların fiyatı artıyor. Kur korumalı mevduat hesabı başlı başına adaletsizliktir. Büyük bir servet transferidir. Yoksuldan alıp zengine verilen bir servet transferidir. Ekonomi bilmiyorlarsa bize sorsunlar öğretelim.” dedi.

Türkiye’de yoksulluk olduğunu vurgulayan Babacan; “Hem köylü kesimin hem de gençlerin yoğun şekilde alışveriş yaptığı Çarşamba pazarını gezdim, insanlar ekonomik durumdan şikayetçi. Köylüler de en çok arazilerini ekip dikememekten şikayetçi. Çocuklarını tarımla uğraşmasını istemiyorlar, gidin kendinizi kurtarın diyorlar. Vatandaş durumun şu anki yönetimle çözülemeyeceğini artık anladı” diye konuştu.

İlkelere ve değerlere göre hareket ettiklerini belirten Babacan sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizim kültürümüzde kişilere itaat edilmez. Bir kişi yanlış yapabilir, yanlış kararlar alabilir ona rağmen onunla birlikte devam etmek kendi ilkelerinizin dışına çıkmak olur. Ben Ak Parti’nin kurucularından biriyim. Biz Ak Partiyi kurarken, yasaklarla, yoksullukla ve yolsuzlukla mücadele edeceğimizi söyledik. Bu konuda ilk dönemlerde çok mücadele ettik. Ama geldiğimiz nokta çok farklı. Eleştirel konuştuğu için mesleğinden kovulan gazeteciler var. Gençler sosyal medyada bir paylaşım yaptığı zaman, sabah karşılarında polisi görüyorlar. Türkiye, tekrar yasaklar ülkesi oldu. Yolsuzluk artıyor. Varlık içinde yokluk çekiliyor. Kaçmak isteyenlerin ülkesi olduk” dedi.  İktidara gelmeleri durumunda 6’lı masada görev bölüşümü konusunda herhangi bir görüşmenin olmadığını belirten Babacan, şu anda asıl hedeflerinin ülkenin iyi bir şekilde nasıl yönetileceği olduğunu ifade etti.

Durdu KARADEMİR

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.