Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, ekmeğe zam taleplerinin olduğunu ifade ederek Bakanlığa başvuruda yaptıklarını söyledi. Ayrıca Karadaban, fırıncı esnafının ekmek dağıtımı yapmayacağına” dair çıkan haberler gerçek dışı ve asılsız olduğunu söyledi. Karadaban; “Konuyla ilgili fırıncılar adına yapılmış böyle bir açıklamam yoktur. Fırıncı esnafımız pazartesi günü Ekmek dağıtımı yapacaktır. Bir değişiklik söz konusu değildir. Bizler Ahilik Kültürünün birer temsilcisi olarak ne fırıncı esnafımızı mağdur ederiz ne de vatandaşımızın mağduriyet yaşamasına müsaade ederiz.
Denizli Fırıncılar Odası Olarak zam müracaatını yaptık. Şu an bakanlığın zam kararını onaylamasını bekliyoruz. Zam kararının kesinleşmesinin ardından yeni tarifeler fırıncı esnafımıza dağıtılacaktır. Bu sayede bir nebzede olsun esnafımızı maliyetlerin yükünden kurtarmış olacağız. Bizler aynı gemide birer yolcuyuz ne fırıncıyla bayiyi ne de bayi ile halkımızı karşı karşıya getirmeyiz. Gerekli görüşmeleri yaptık ve sürecin hızlanmasını sağladık” dedi.
Editör: Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ
GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024YAZARLAR
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.