EĞİTİM ORTAMLARINDA ŞİDDETİN ÖNLENMESİ VE AZALTILMASI STRATEJİ EYLEM PLANI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • Horoz Medya
  • Gündem
  • Eğitim
  • EĞİTİM ORTAMLARINDA ŞİDDETİN ÖNLENMESİ VE AZALTILMASI STRATEJİ EYLEM PLANI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
1252 okunma

EĞİTİM ORTAMLARINDA ŞİDDETİN ÖNLENMESİ VE AZALTILMASI STRATEJİ EYLEM PLANI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürlüğü 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Birinci Dönem Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının amacı bedenen, ruhen sağlıklı ve üretken gençlerin yetiştirilmesi amacıyla her türlü şiddet ve şiddet içerikli ortamın tespitinin yapılması için çalışmalar başlatıldığı bildirildi.

ABONE OL
21/01/2022 09:31
EĞİTİM ORTAMLARINDA ŞİDDETİN ÖNLENMESİ VE AZALTILMASI STRATEJİ EYLEM PLANI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürlüğü 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 1. Dönem Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması toplantısı gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Mevlüt Şahin, Şiddet ve Şiddetin Önlenmesi İl Yürütme Kurulu üyeleri katıldı. Toplantının ana başlıkları, 2021-2022 Eğitim öğretim yılı Denizli ili Eğitim Ortamlarında Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Strateji Eylem Planı, Denizli Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Strateji Eylem Planında belirtilen İldeki risk faktörlerinin değerlendirilmesi ve öncelikli risk faktörlerine veya etkilerine yönelik gerekli tedbirler, okullarda kurulan şiddeti önleme ve azaltma komisyonlarının değerlendirilmesi, öğrencileri risklerden koruma, önleme ve müdahale için gerekli rehberlik hizmetlerine ilişkin mahalli hizmet içi eğitim etkinliklerinin belirlenmesi, rehber öğretmeni ya da psikolojik danışmanı olmayan okul ile kurumlara yönelik il eylem planı doğrultusunda Pamukkale Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi bünyesinde yapılacak çalışmalar oluşturuldu.

“Amacımız bedenen, ruhen sağlıklı ve üretken gençler yetiştirmek”


Toplatının önemli olduğunu bedenen ve ruhen sağlıklı, üretken gençlerin yetiştirilmesi için her türlü ortamın tespiti yapılması gerektiğini vurgulayan Müdür Ekici; “Şiddet durumu küresel ve yerel ölçekte insanlığın en büyük problemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek medyaya yansıyan haberler, gerekse kişisel gözlemlerimiz şiddet olgusunun özellikle gençliğimiz ve buna bağlı olarak toplumumuzun devamı açısından büyük bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Komisyonumuzun amacı bedenen ve ruhen sağlıklı ve üretken gençlerimizin yetiştirilmesi amacıyla her türlü şiddet ve şiddet içerikli ortamın tespitinin yapılarak önleyici rehberlik hizmetleri kapsamında gelişimsel bir anlayışla konunun ele alınması ve varsa tedbirlerin belirlenerek uygulamaya konulmasıdır. Bu bağlamda şiddet ile ilgili ilimizde okullarımız ve RAM’larımızda yapılan ve yapılacak çalışmaların değerlendirilmesi, ilimizde risk faktörlerinin ilgili aktörlerle değerlendirilmesinin yapılması için komisyon toplantımız büyük önem arz ediyor” dedi.

İHA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.