EĞİTİM İŞ’TEN BAKANA SERT TEPKİ
518 okunma

EĞİTİM İŞ’TEN BAKANA SERT TEPKİ

Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, okul müdürünü azarlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e sert tepki gösterdi. Aydoğan, “İşgal ettiği makamın ağırlığının farkında olmayan Bakanı biraz olsun görev ve yetkilerini öğrenmeye davet ediyoruz” dedi.

ABONE OL
07/01/2022 17:00
EĞİTİM İŞ’TEN BAKANA SERT TEPKİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, okul müdürünü azarlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e sert tepki gösterdi. Aydoğan, “İşgal ettiği makamın ağırlığının farkında olmayan Bakanı biraz olsun görev ve yetkilerini öğrenmeye davet ediyoruz” dedi. Paylaş Tweetle Pinle WhatsApp Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in, Şanlıurfa’da ziyaret ettiği bir okuldaki eksikleri işaret ederek okul müdürünü “Para istediniz de para mı vermedik?” sözleri eğitim camiasından tepki gördü. Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, okul müdürünü azarlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e sert tepki gösterdi. Aydoğan, “İşgal ettiği makamın ağırlığının farkında olmayan Bakanı biraz olsun görev ve yetkilerini öğrenmeye davet ediyoruz. Okulların mali konularda gerekli ihtiyaçları Milli Eğitim Bakanlığı ve taşra teşkilatı olan İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin görev ve sorumluluğu içerisindedir. Bu sorumluluk okul müdürlerinin sırtına yüklenemez” dedi.


Aydoğan, “Bir öğretmenin onuruyla oynamak -hele de öğrencilerinin karşısında- bakan da olsa hiç kimsenin haddi değildir. Eğitime yeterli kaynak ayırmayarak eğitim sistemimizi her yönden zaafa uğratan AKP Hükümeti, uyguladığı politikalar ile öğretmenleri itibarsızlaştırmaya çalışmaktadır. Böyle davranışlarla meslek itibarı zayıflatılan, statüleri düşürülen öğretmenler, çok kolay tehdide uğrar, şiddete maruz kalır hale gelmiştir. Öğretmenler, toplumun aydınlık yüzü; geleceğin mimarlarıdır. Öğretmenler, tüm gerici politikalara, baskılara, keyfi itibarsızlaştırmalara rağmen Başöğretmen Atatürk’ün kendilerine emanet ettiği yeni nesilleri, aydınlık bir ülkenin bireyleri yapmak için canla başla çalışan eğitim neferleridir.


Tepeden inme getirilen hiçbir yönetici, bir öğretmenin bir köy çocuğuna öğrettiği tek bir harf kadar bile kıymetli değildir. Eğitim-İş olarak Türkiye’nin neresinde olursa olsun mesleğini büyük bir özveriyle ve onuruyla yapan tüm öğretmenlerimizin yanındayız. Öğretmenleri itibarsızlaştırmak, geleceği karartmak demektir; tarih sizi affetmez! Bakan Özer’e hatırlatıyoruz: Oturduğunuz o koltukta Mustafa Necati, Hasan Ali Yücel gibi çok değerli insanlar oturmuştur. Ya o koltuğun hakkını verin ya da istifa edin” diye konuştu.

Editör : Kubilay Y. GERBOĞA / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.