Total Banner
ECDAT YADİGÂRLARI (TAKAD) ÇATISI ALTINDA KORUNACAK
421 okunma

ECDAT YADİGÂRLARI (TAKAD) ÇATISI ALTINDA KORUNACAK

Denizli’de ecdat yadigârı ürünlerin korunması, gelecek kuşaklara aktarılması ve elden ele dolaşması için ‘Denizli Tarihi Kültürel ve Antika Ürünler Derneği (TAKAD) kuruldu. Şuayb Cihan başkanlığında kurulan derneğin üyesi sayısı bir ayda 30’a yükseldi.

ABONE OL
03/01/2022 10:10
ECDAT YADİGÂRLARI (TAKAD) ÇATISI ALTINDA KORUNACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli’de internet üzerinde yapılan açık arttırmalara katılan, salon mezatlarına ürün getiren antikacıların bir çatı altında toplanması, ecdat yadigârı ürünlerin korunması, gelecek kuşaklara aktarılması için ‘Denizli Tarihi Kültürel ve Antika Ürünler Derneği (TAKAD) kuruldu. Yaklaşık bir ay önce Şuayb Cihan tarafından, kurulan derneğin üye sayısı kısa sürede 30’a yükseldi. Denizli’de antika işiyle bireysel olarak uğraşan çok sayıda insanın olduğunu, sıklıkla internet üzerinden açılan açık arttırmalara ve salon mezatlarına katılan antika meraklısı sayısının çok olduğunu anlatan ‘Denizli Tarihi Kültürel ve Antika Ürünler Derneği (TAKAD) Başkanı Şuayb Cihan, “Denizli’deki tüm antika ve antika severleri dernek çatımız altında buluşturmak istiyoruz. Derneğimiz aracılığıyla ecdadımızdan günümüze kadar süre gelen tarihi ve kültürel değerleri olan tüm ürünlerin tarihinin korunması, müzayede ve mezat yapılarak elden ele ulaşmasını sağlamak istiyoruz.

Sosyal ve kültürel sorumluluğun en üst seviyede tutulması için gerek üniversitemiz gerekse de milli eğitim müdürlüğümüzle görüşmeler yaparak konferans ve seminerler düzenleyerek yeni neslin bilgilenmesine katkı sağlamak istiyoruz. Antikacıların önündeki sıkıntıları gidermek, tüm antikacılarla birlikte Denizli’de büyük bir organizasyon yapmak istiyoruz. Bununla ilgili olarak Antika Pazarı kurulmasıyla ilgili valimizle bir görüşmemizde oldu. Derneğimiz tarafından kurulacak internet sitesiyle ürünlerin güvenli gönderimi sağlanacak ve müşterilerle daha kolay irtibat sağlayabilecektir. Aynı zamanda derneğimiz çatısı altında yapılacak etkinliklerin tüm geliri ihtiyaç sahibi aileler ve özürlülerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasında tedavi masraflarının ödenmesinde kullanılacaktır. Derneğimiz yaklaşık bir ay önce kuruldu, kısa sürede üye sayımızı 30’a çıkardık. Antika meraklılarımız derneğimize ilgisi çok yüksek üye olmak isteyen çok sayıda antikacımız ve antika meraklımız var. Hepsiyle görüşmelerimiz devam ediyor “dedi.

Editör : Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.