Garenta Denizli Rentacar
E-MESEM UYGULAMALARI EĞİTİMİ SEMİNERLERİ BAŞLADI
328 okunma

E-MESEM UYGULAMALARI EĞİTİMİ SEMİNERLERİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki eğitime yeni bir çehre ve yol kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların ayaklarından biri olan “e-MESEM Uygulamaları Eğitimi Seminerleri“ başladı.

ABONE OL
18/04/2022 17:09
E-MESEM UYGULAMALARI EĞİTİMİ SEMİNERLERİ BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

18 Nisan Pazartesi günü İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin de katıldığı “e-MESEM Uygulamaları Semineri Programı” Merkezefendi İlçesi Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.Seminerin açılışında eğitim yöneticilerine hitap eden Müdür Ekici, konuşmasında; “Günümüzde artık bilim ve teknolojide, proje tabanlı çalışmalarda ve sosyal alanlarda gelişmeler hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu gelişmelerin Milli Eğitime yansımasının anlamlı olabilmesi için de üretim olmazsa olmazlarımızdandır. Beşeri sermaye konusunda oldukça zengin bir ülkeyiz. Yeni mesleki eğitim anlayışının da temelinde gençlerimizin ilgili sektörlere doğru zamanda ve doğru alanlara dâhil edilmesi yer alıyor.
3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu’nda yapılan değişiklikler sayesinde mesleki eğitim çalışmaları ülkemizde büyük bir ivme kazandı. Kazanılan bu olumlu ivme, yolu mesleki eğitimden geçen her bir bireyi, her bir sektör dinamiğini mutlu edebilen bir yapıyı da beraberinde getirdi. Denizli, yeni yol haritasıyla birlikte sisteme entegre konusunda nicelik olarak %100’ün üzerinde bir artış sağladı. e-MESEM gibi çeşitli uygulama eğitimlerini almış ve sistemi özümseyen eğitim yöneticilerimizle beraber bu artış eğilimini nitelik olarak da sağlamaya devam ediyoruz.” dedi. e-MESEM Uygulamaları Seminerleri; 38 kursiyerin katılımıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından eğitim verilip görevlendirilen 3 eğitmenin idaresinde 3 oturum halinde toplam 18 saat olarak planlanarak gerçekleştiriliyor.

Denizli’nin tüm ilçelerindeki eğitim yöneticileri, planlama doğrultusunda oluşturulan gruplar halinde e-MESEM Uygulamaları Seminerlerini takvim çerçevesinde almış olacaklar.

Editör: Fatma HAYTAN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.