DGC, KAPASİTE GELİŞTİRME VE PERSPEKTİF ÇALIŞTAYI’NA KATILDI
  • Horoz Medya
  • Genel
  • DGC, KAPASİTE GELİŞTİRME VE PERSPEKTİF ÇALIŞTAYI’NA KATILDI
334 okunma

DGC, KAPASİTE GELİŞTİRME VE PERSPEKTİF ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen “Kapasite Geliştirme ve Perspektif Çalıştayı’na Denizli Gazeteciler Cemiyeti adına DGC Başkan Yardımcısı Mesut Güler ve DGC üyesi ve Yeni MEDYADER Yönetim Kurulu üyesi Mutlu Kelişti katıldı. Başkan Yardımcısı Güler, mesleğe ilişkin talepleri iletti.

ABONE OL
27/12/2021 10:25
DGC, KAPASİTE GELİŞTİRME VE PERSPEKTİF ÇALIŞTAYI’NA KATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Wow Hotel’de düzenlenen çalıştayın açılışını İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun gerçekleştirdi. Altun buradaki konuşmasında Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 iletişim stratejilerini anlattı. Açılış konuşmalarının ardından çalıştaya geçildi. Burada  bilişim güvenliği, sıfır atık, iş sağlığı ve güvenliği gibi konular ele alındı. İki günlük çalıştayda ayrıca; kamu personelinin sosyal medya kullanımında ve harcamalarda dikkat etmesi gereken hususlar da masaya yatırıldı.


GÜLER TALEPLERİ İLETTİ


Çalıştayı değerlendiren Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mesut Güler, mesleğe ilişkin sorunları ileterek çözüm bulunmasını istediklerini belirtti. Güler, gazetecilik meslek kanunu ile internet yasasının bir an önce hayata geçirilmesini de istediklerini de aktararak, “ Tasarruf tedbirlerinden medya sektörünün muaf tutulmasını istedik. Diğer taraftan, kamu spotlarının kapsamının genişletilerek TV, radyo, internet haber siteleri ve gazetelerde ücretli yayınlanması gerektiğini aktardık. Uydudan yayın yapan TV kanallarından alınan frekans bedellerinin minimuma indirilmesini istedik. Olağanüstü durumlarda (ekonomik kriz v.s.) basın mensuplarının korunması gerektiğini de aktardık. Ayrıca, Belediye meclis kararlarının ücreti karşılığı tv, radyo, internet haber siteleri ile gazetelerde yayınlanmasını istedik. Bu taleplerimizi tüm platformlarda yetkililere sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Editör : Fatma HAYTAN / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.