Total Banner
“DEVLET TARLAYA İNMELİDİR”
275 okunma

“DEVLET TARLAYA İNMELİDİR”

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan Amerikan ipine sarılanların Türkiye’yi düzlüğe çıkaramayacaklarını söyledi. Korkmazcan; “Üreticiyi desteklemek yetmez üreticinin tüm ihtiyacı karşılanmalıdır. Üretici ne istiyorsa verilmelidir. Devlet tarlaya, fabrikaya inmelidir” dedi.

ABONE OL
28/02/2022 09:39
“DEVLET TARLAYA İNMELİDİR”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatan Partisi Denizli merkez, Honaz Aşağı Karaçay’dan sonra Tavas’ta da “Üretim Devrimi Kurultayı” düzenledi. Kurultaya Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, aynı zamanda hayvancılık yapan Tavas İlçe Başkanı Hikmet Uluköy ve Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından katılanlara hoş geldiniz diyen Vatan Partisi Tavas İlçe Başkanı Hikmet Uluköy son dönemde yapılan desteklemelerin girdi maliyetlerinde artışı karşılamadığını belirtti. Uluköy, “birçok üretici üretimden vazgeçmeyi düşünüyor, zarar ediyor ancak üretim milli bir görevdir. Her koşulda üretime devam edeceğiz. Halkımızı ürünsünüz bırakmayacağız. Ama devletimiz de daha fazla destek vermeli, ithalat anlayışından vazgeçmeli” dedi. İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu da tek çözümün kamucu ekonomi anlayışı olduğunu Vatan Partisinin de bunu Üretim Devrimi olarak programlaştırdığını söyledi. Çobanoğlu “bize kamulaştırma için kaynak nerede diye soruyorlar. Kaynak hazır, savurganlığı bırak tasarruf et, kaynak tamam. İkinci olarak Gümrük Birliği yıllardır gelirimizi azaltıyor. Gümrük Birliğinden çıkacağız. Komşularımızla iyi ilişkiler kuracağız” dedi.


DEVLET TARLAYA İNMELİDİR!


Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eski TBMM Başkanvekili Hasan Korkmazcan son enerji zamlarının üreticinin belini kırdığını belirterek hiçbir yatırım yapmayan sadece para kazanan elektrik dağıtım şirketlerinin kamulaştırılması gerektiğini söyledi. Korkmazcan konuşmasını şöyle sürdürdü; “Önce genel değerlendirmeler yapalım. Emperyalizm komşumuz Rusya’nın boğazını sıkmak istiyordu. O da karşılığını verdi. Emperyalizme uşaklık edenler Paşinyan’ın sonunu paylaşırlar. Bizde de uşaklığa gönüllü olanlar var. S400’leri iade edelim diyorlar. ABD Afganistan’dan kaçarken uçak tekerinden düşenleri unutuyorlar. Amerikan ipine sarılanlar Türkiye’ye bir şey katamazlar. Üretimi batıran, ekonomiyi çökerten Kemal Derviş’in çömezlerini yeniden parlatıyorlar. Vatan Partisi olarak biz diyoruz ki Devlet tarlaya, fabrikaya inmelidir. Yani KİT’ler yeniden canlandırılmalı devlet piyasaya müdahale etmelidir. Üreticiyi desteklemek yetmez üreticinin tüm ihtiyacı karşılanmalıdır. Üretici ne istiyorsa verilmelidir. Çünkü Ekonomik kurtuluş savaşında tarlalar fabrikalar bir cephedir. Bu cephenin askeri üreticidir, cephanesiz bırakamazsınız. Türk Milleti devlet geleneği olan köklü bir millettir. Çünkü her zaman üretim yapmış, bağımsız yaşamış, vatandaşını doyurmuştur. ABD devlet değil şirkettir. İnsanını aç bırakıyor, sokakta yaşatıyor. Bizim kamucu halkçı geleneğimiz halkını mutlu ediyor. Vatan Partisi bugünün Kuvai-Milliyesidr. Bu anlayışa Üretim Devrimi programımız Türkiye’yi düzlüğe çıkaracaktır. Herkesi üretmeye davet ediyorum.” Kurultayın sonunda Vatan Partisine yeni katılanlara rozet takıldı.

Editör: Sevilay KAYAN / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.