DERS KİTABI YAZAN ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR BELGESİ
1132 okunma

DERS KİTABI YAZAN ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR BELGESİ

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ders kitabı yazma komisyonunda görevli öğretmenler ülke genelinde okutulan ders kitaplarını yazıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Kitap Yazma Komisyonlarında görevli öğretmenlere Bakanlık tarafından gönderilen Teşekkür Belgelerini verdi.

ABONE OL
10/12/2021 12:14
DERS KİTABI YAZAN ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR BELGESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Müdür Yardımcısı Şener Bayram, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Kitap Yazma Komisyonunda görevli öğretmenler katıldı. Bakanlığımızca ülke genelinde 2016 yılında 6 komisyon olarak, 42 öğretmen ve 13 akademisyenle başlanan kitap yazım çalışmalarına ilimiz öğretmenlerinin büyük katkısı olduğunu belirten Müdür Ekici “Beş yıllık süreçte Fen Lisesi Fizik 10-11, Anadolu Lisesi Müzik, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Flüt, Masa Tenisi ve Atletizm, Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilim Çalışmaları ders kitapları ilimiz kitap yazma komisyonlarındaki görevli öğretmenlerimizce yazıldı. Bu kitaplardan Fen Lisesi Fizik 10, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Flüt, Masa Tenisi ve Atletizm ders kitapları şu anda okullarda okutulmaktadır. Denizli’de Bakanlık Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı kitap yazma çalışmaları hali hazırda üç komisyon olarak Kent ve Tüketim Sosyolojisi, Akıllı Şehirler ve İnsanlığın Geleceği ve Anadolu Lisesi Fizik 10 kitapları 12 öğretmen ve 5 akademisyen tarafından devam ediyor. Komisyonlarımız kitap yazımının yanı sıra program yazımı, EBA’ya soru yazımı, yardımcı kaynak olarak kullanılmak üzere etkinlik kitabı yazımı, ders içeriklerinin interaktif bir şekilde kullanılması için görsel ve video çekimi çalışmaları ve derslere ait kavram çalışmalarını yürütüyorlar. Aynı zamanda Bakanlığımız tarafından yazılan kitapların çapraz incelemelerini de yapıyorlar.

Komsiyonlarımızda görevli öğretmen ve akademisyenlerimiz tüm bu çalışmalarını özveri içerisinde, gecelerini gündüzlerine katarak, geleceğimiz öğrencilerimiz ve Türk Milli Eğitimi adına gerçekleştiriyorlar. Eğitimimize yaptıkları büyük katkılardan dolayı Bakanlığımız tarafından kendileri Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi. Bakanlığımızın nezdinde kendilerine Teşekkür Belgelerini takdim ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Editör : Kubilay Y. GERBOĞA / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.