Total Banner
“DEPREMİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”
952 okunma

“DEPREMİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”

ABONE OL
06/02/2024 12:48
“DEPREMİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Sağlık-Sen Denizli Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, 6 Şubat 2023 depremlerinin yıl dönümünde, “Millet olarak büyük bir acı yaşadığımız depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.” dedi.

Türk Sağlık-Sen Denizli Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, 6 Şubat 2023 depremlerinin yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı; “Ülkemiz tam bir yıl önce bugün asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli depremi yaşadı. 53 binden fazla insanımızın hayatını kaybettiği depremde yerleşim yerleri haritadan silindi. 11 şehirde 13,5 milyon vatandaşımız depremden etkilendi. Bu depremde teşkilatımızdan Hatay Şube Başkanımız Hayrettin Şahin başta olmak üzere 59 arkadaşımızı kaybettik. Ruhları şad olsun.  505 sağlık çalışanı ve 45 sosyal hizmet çalışanı olmak üzere devletin emrinde milletine hizmet eden kamu çalışanı arkadaşlarımızı da anıyoruz. Hepsinin mekanı cennet olsun. Milleti ile devletinin her zaman ve şartta yanında olan bir sivil toplum örgütü olarak depremin ilk gününden itibaren vatandaşlarımızın tüm imkanlarımızla yardımına koştuk. 

Türkiye Kamu-Sen tarafından kurulan deprem komisyonu ve AFAD işbirliği çerçevesinde yardım kampanyaları düzenleyerek ayni ve nakdi yardımların deprem bölgesine ulaşmasını sağladık. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel başkan yardımcılarımız ve birçok şube başkanımız bu kapsamda deprem bölgesini defalarca ziyaret ettiler. Sağlık çalışanları ile bir araya gelip, eksikliklerin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulundular. Depremden etkilenen sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için başvurularda bulunarak, kamu çalışma hayatı ile ilgili sorunlarının çözülmesi için gayret edildi. Deprem bölgesinde arama- kurtarma ve daha sonrasında tedavi ile rehabilitasyon süreçlerinde görev alan tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için eksikliklerin giderilmesi noktasında yardım ettik, katkı sunduk. Onlar deprem sürecinin kahramanlarıydı. Her birine emekleri ve özverileri için teşekkür ediyor. Türk Sağlık-Sen Denizli Şubesi olarak depreme dayanıksız sağlık kuruluşlarımızın biran önce depreme dayanıklı hale getirilmesi olmuyorsa yıkılıp yenilenmesini ilgililerden talep ediyoruz.  Bugün deprem tahribatının giderilmeye, yaraların sarılmaya çalışıldığı bir yılı geride bırakıyoruz. İnanıyorum ki millet ve devlet el ele vererek hep beraber bu zorlu süreç tamamlanacaktır. Depremi unutmadık, unutturmayacağız. Daha başka acılar yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasının gerekliliğini ve tüm ülke genelinde bir deprem seferberliğinin olmasını istiyoruz. Depremde hayatını kaybeden canlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, tüm depremzede vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz.” HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.