Çameli İlçesi Kalınkoz Mahallesi’ndeki kadınlar evlerinde yaptıkları yöresel ekmek ve yufka yaparak deprem bölgesine gönderiyor. Yaşanan felakete yardımcı olmak isteyen mahalle sakinleri “Bizler elimizden bu geldiği için bunu yapıyoruz. Denizli’de ki köylerdeki, ya da deprem bölgesinde olmayanlar, ekmek edip göndersin. Belediyeler, kaymakamlıklar aracılığı ile yardımların deprem bölgesine ulaştırılması mümkün. Evlerde imkanı olanlar ekmek etsinler” diyerek vatandaşlarında elinden gelen yardımı yapmasını istiyor. Kalınkoz Kooperatifi Başkanı İdris Öz ise hayırseverlerden un yardımı topladıklarını ve ekmek yapılması için mahalle sakinlerinin çalıştığını ekmek üretmeye devam edeceklerini söyledi. HABER MERKEZİ
GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024YAZARLAR
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.