DENİZLİ’DE HEDEF 2022 YKS PROJESİ TANITIMI YAPILDI
910 okunma

DENİZLİ’DE HEDEF 2022 YKS PROJESİ TANITIMI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan, “Hedef 2022 YKS” projesi çerçevesinde Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ile Denizli’de eğitim-öğretime devam eden 22 Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü ve proje koordinatör öğretmenlerine yönelik çalıştay, proje tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

ABONE OL
01/04/2022 16:55
DENİZLİ’DE HEDEF 2022 YKS PROJESİ TANITIMI YAPILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan, “Hedef 2022 YKS” projesi çerçevesinde destekleme yetiştirme kursları, bir üst öğrenime hazırlık çalışmaları, kamplar, tanıtım faaliyetleri, sınav ve soru rehberliği çalışmaları konu başlıklarıyla Üniversite, Kariyer ve Bilimsel Gelişim Çalıştayı, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin katılımıyla Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. Denizli genelinde eğitim-öğretime devam eden 22 Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü ve “Hedef YKS 2022” projesi koordinatör öğretmenlerine yönelik yapılan çalıştay, proje tanıtım sunumunun ardından Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin konuşmaları ile devam ettti. Denizli’nin eğitim durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Müdür Ekici, “İmam Hatip Okulları dediğimiz zaman milli, manevi değerle bilim, kültür, sanat ve teknolojiyi örüntülemiş gençlerin yetiştiği eğitim kurumları akıllara geliyor. Hem ulusal hem de uluslararası sınav sistemlerini incelediğimizde, yeni nesil soru olarak adlandırılan 4-5 aşamalı sorularla karşılaşıyoruz. Eğitim ile ilgili Müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu raporları ve ülke çapında hazırlanan raporları da göz önüne aldığımızda, ilimizin eğitim-öğretim açısından Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu görmek hepimiz için oldukça sevindirici. Ancak Denizli’de eğitimin çıtasını daima yukarı taşıma arzusuyla tüm eğitim paydaşlarıyla birlikte gayretlerimiz sürüyor” dedi.

“MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNİ İÇSELLEŞTİREN GENÇLERİN ÇOĞALMASI GAYEMİZDİR”


Konuşmalarının devamında değişen dünyanın getirdiği yeni dinamiklerin eğitim sistemlerine yansıdığını belirten Müdür Ekici, “Küresel düzeydeki etkiler, 21. yüzyılda becerileriyle donatılmış nesiller yetiştirmeyi olmazsa olmaz kılıyor. Grafik ve görsel okuma, okuma-anlama becerilerinin geliştirilmesi, yorumlama kabiliyetinin artırılması İmam Hatip okullarında, bakanlığımız tarafından başlatılan Kalite Takip Sistemi (KTS) sayesinde gerçekleştiriliyor. Denizli olarak milli ve manevi değerlerini içselleştiren gençlerimizin hayatlarında edindiklerin başarıların çoğalması gayemizdir” diye konuştu.

ÇALIŞTAY RAPORU HAZIRLANDI


Konuşmanın ardından, “Hedef YKS 2022” koordinatör öğretmenlerinin faaliyet, kamp, destekleme ve yetiştirme kursları, deneme sınavları ve görünürlük tanıtım çalışmaları sunumları yapıldı. Çalıştayın birinci aşaması öğleden önce tamamlandıktan sonra öğleden sonra koordinatör öğretmenler tarafından “Hedef YKS 2022” çalıştay raporu hazırlandı.

Editör: Sevilay KAYAN / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.