DENİZLİ SAĞLIKÇILAR PLATFORMU KURULDU
895 okunma

DENİZLİ SAĞLIKÇILAR PLATFORMU KURULDU

Denizli Tabipler Odası, Diş Hekimleri Odası ve Eczacılar Odası güçlerini birleştirdi. 3 akademik oda üyelerinin haklarını korumak için Denizli Sağlıkçılar Platformu’nu kurdular. Platformun koordinatörlüğünü Tabipler Odası Başkanı Hakan Erbay üstelendi.

ABONE OL
03/03/2022 17:09
DENİZLİ SAĞLIKÇILAR PLATFORMU KURULDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemide yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle son dönemde eylemleriyle gündeme gelen sağlıkçılar dikkat çeken bir oluşuma öncü oldular.  Denizli Tabipler Odası, Diş Hekimleri Odası ve Eczacılar Odası Denizli Sağlıkçılar Platformu çatısında birleştiler. Platformun kurulmasının etkin işbirliği olduğu vurgulandı. Hakan Erbay, platforma katılan Başkanlar Dt. Mehmet Eskicioğlu ve Ecz. Hasan Hazer’e teşekkürlerini sundu. Yapılan açıklamada platformun amacı ve yürüteceği faaliyetler belirtildi.

PLATFORM AMACI

Yapılan açıklamada; “Denizli dahilinde hekimler, diş hekimleri ve eczacıların haklarının korunması ve faaliyetlerin yasal çerçevede desteklenmesini sağlamada ortak destek olunması yönünde çalışmalar yapılacak. Toplum sağlığına yönelik olağan ya da afet ve pandemi gibi olanüstü durumlarda ortak çalışmalar gerçekleştirilecek. Sağlıkta şiddet ya da gerektiğinde diğer platforma üye kuruluşların meslektaşlarının hukuki destek ihtiyacı duyacağı hukuksal destek için ortak çalışmalar ve güç birliği sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılacak. Meslektaşlarımızın ekonomik koşulları ve mali yönden durumların değerlendirilmesi. iyileştirilmeler yapılabilmesi için görüş alışverişinde bulunulması ve ortak çalışmalar yapılacak.”

AMACA ULAŞMAK İÇİN BELİRLENEN FAALİYETLER

Yukarıdaki amaçların gerçekleştirilmesi için gerek duyulan tüm çalışmaları yapmak. Bu amaçlara uygun olarak, konferans, panel, miting, sempozyum, gösteri, açıkoturum, yarışma, sergi, konser vb. tanıtıcı ve destekleyici faaliyetleri organize etmek ve yürütmek. Amaç kapsamında araştırmalar yapmak, gerekli olan her türlü bilgi, belge, doküma ve yayınları temin etmek, veri toplama ve yayma yönelik ortak çalışma yürütülmesi. Ortak yazılı veya sözlü basın açıklaması yapmak. Amaca yönelik faaliyetlerin kamuoyuna iletilebilmesi için gazete, dergi kitap, broşür, afiş, albüm gibi yazılı ortak yayınlar yapmak. Amaca yönelik eğitim faaliyetlerini organize etmek.”

Editör: Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.