DENİZLİ GÖNÜLLÜ PLATFORMU YENİ YAPILANMASINI TAMAMLADI
258 okunma

DENİZLİ GÖNÜLLÜ PLATFORMU YENİ YAPILANMASINI TAMAMLADI

Denizli Gönüllü Platformu Başkanı Ayhan Doğruyol, platformun kuruluşu ve tanıtımıyla ilgili Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Yeni oluşan Denizli Gönüllü Platformu’nda Müsiad, Memur-Sen, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Vakfı, Önder ve İlim Yayma Cemiyeti kurumları yer alıyor.

ABONE OL
02/04/2022 14:07
DENİZLİ GÖNÜLLÜ PLATFORMU YENİ YAPILANMASINI TAMAMLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli’de Müsiad, Memur-Sen, Önder, İlim Yayma Cemiyeti, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Vakfı kurumlarından oluşan Denizli Gönüllü Platformu Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Denizli Gönüllü Platformu Başkanı Ayhan Doğruyol, platformun demokratik düzenin bir parçası olarak, önemli konularda beraber hareket edebilmek, sesi duyulmayanların sesi olmak, çelişkili konularda toplumsal uzlaşıyı sağlayabilmek için, Denizli’de bulunan dernek, vakıf ve sendikaların katılımıyla yeni yapılanmalarını tamamladıklarını belirtti.


Doğruyol konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Platformumuz, kurumlarımızın çalışma alanlarında elde ettikleri tecrübeleri bir araya getirerek Milli İradeye katkı sunmayı kendine gaye edinmiştir. İnsanlığın bilimsel ve teknolojik alanlarda ilerlemesine etki eden, özellikle gençlerimizin ahlaki gelişimine katkı sağlayacak, vatan, millet, devlet kavramlarını içselleştirecek, insani değerler taşıyan bireyler olmasına yardımcı olacak değerleri de öğrenmelerine katkı sunacak projeleri üretmeyi, faaliyet alanları içerisine almayı öncelik olarak belirlemiştir. Adalete, barışa, insan haklarına, ahlaka, huzura ve refaha susamış tüm insanlığın özgür sesi ve duası olmalıyız. İnsanlığın vicdanı ve merhameti, dünyanın bütün mazlumlarının umudu ve yurdu olan bu ülkeyi, sarsılmaz bir iman ve destansı birlikteliğiyle, dün olduğu gibi bugün de, kendisi olmadan var olması mümkün olmayan bir dünyanın inşası için, birlikte yüceltmek sorumluluğumuz olmalıdır. Milletimizin problemlerine çözümler bulmak, toplumun dezavantajlı grupları başta olmak üzere; insan hakları ve demokrasi, eğitim, kültür, çevre, gençlik-spor, sağlık, ekonomi, yardımlaşma konularında faaliyet göstermek, gönüllü kuruluşların buluşmalarını, proje ve politikaların üretilmesinde aktif rol almak, küresel düşünüp yerel ve özgün çözümler üretmelerini sağlamayı hedefleyerek yola çıkmıştır. 28 Şubatın apoletli sözde STK’larına karşı iri, Gezi Olaylarının ayakçısı taşeron örgütlerine karşı diri olmayı, 15 Temmuz hain kalkışmasının tekrarlanmaması için teyakkuzda kalmayı, kendimize bir borç biliyoruz. Sivil iradenin tezahürü olarak, demokrasi, insan hakları, yaşam ve fikir dokunulmazlığını, toplumsal dokunun özüne uygun biçimde geliştirilmesine katkı sunacağız.


Denizli Gönüllü Platformu olarak amacımız, tecrübe ve imkanlarımızı paylaşarak, farklılıklarımızı zenginlik sayarak, birlikte yaşama, birlikte iş yapma, birlikte zorlukları aşma, sevinçleri paylaşma amacı ile İşleyişlerine müdahale etmeden, birbirini kıskanmadan, birine benzeme ya da kendine benzetme kaygısı ve çabası olmadan, yerel ve merkezi idare temsilcileri ile barışık ve istişare içinde olup, mutlaka zor zamanlarda (Darbe dönemlerinde) milli iradeye seçtiklerimiz ile birlikte sahip çıkmak, asli hedefimiz olacaktır” dedi.

Editör: Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.