DENİZLİ DİJİTAL HASTANE YİNE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
913 okunma

DENİZLİ DİJİTAL HASTANE YİNE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta gelişim ve dijital dönüşüm hedefleri doğrultusunda Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren Denizli’den bir başarı daha. Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Türkiye’deki Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri arasında O-EMRAM Seviye 6 validasyonunu güncelleyerek Türkiye’de revalide olan ilk hastane oldu.

ABONE OL
31/03/2022 17:19
DENİZLİ DİJİTAL HASTANE YİNE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle yürütülen Dijital Hastane çalışmalarındaki yolculuğuna 2017 yılında başlayan Denizli’de 10 devlet hastanesi HIMSS Emram Stage (Dijital Hastane Seviye – 6) kriterlerini yerine getirerek dijital hastane ünvanı almayı hak etmiş ve Denizli kamuda tüm hastaneleriyle dijital hastane olan ilk il olmuştu. Yine 2019 yılında da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek Türkiye’de bu ünvanı alan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak büyük başarıya imza atmıştı. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi şimdi de HIMSS Türkiye ekibinin online yaptığı ziyarette, O – EMRAM Seviye 6 validasyonunu güncelleyerek Türkiye’de revalide edilmeye hak kazanan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi oldu.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de elde ettikleri başarıdan dolayı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yönetimini tebrik ederek; “ Sağlık Bakanlığımız, sağlıkta gelişim ve dijital dönüşüm hedefleri kapsamında hastanelerdeki işlemlerin dijital ortama taşınması, hastanelerin kâğıttan arındırılması, verilere zaman ve mekândan bağımsız erişim sağlanması, tanı ve tedavi hizmetlerine hız ve kalite kazandırmayı amaçlamaktadır. Her zaman ilklerin ve enlerin yapıldığı il olan Denizlimizde de bu doğrultuda 10 devlet hastanemiz yürüttüğümüz başarılı çalışmalar sonucunda aynı anda dijital hastane olarak bunu gerçekleştiren ilk il olmuştu.

Yine Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemiz de 2019 yılında Türkiye’de HIMSS O-EMRAM Seviye 6 alan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak Denizli’nin dijitalleşme başarısını devam ettirmişti. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizin aldığı sertifikanın geçerlilik süresinin 3 yıllık olması nedeniyle HIMSS Analitik ekibi hastaneye online revalidasyon ziyareti gerçekleştirdi. HIMSS O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini tamamlayan hastanemiz EMRAM Seviye 6 olarak revalide edilmeye hak kazanan Türkiye’deki ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak başarısını bir kez daha tescilledi. Bu başarıya imza atan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yönetimimizi canı gönülden kutluyorum. Güzel Denizlimiz her konuda olduğu gibi sağlık konusunda da her şeyin en iyisini hak ediyor. Bu yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.


Editör: Salih ÖZTÜRK / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.