DENİB AKADEMİ’DEN DİKSİYON EĞİTİMİ
355 okunma

DENİB AKADEMİ’DEN DİKSİYON EĞİTİMİ

Denib Akademi, “Diksiyon, Güzel Konuşma ve Hitabet Eğitimi” Denizli İhracatçılar Birliği’nde düzenledi. Diksiyon, güzel konuşma ve hitâbet ile ilgili alıştırmalar yapılarak katılımcılar ile interaktif olarak gerçekleştirildi.

ABONE OL
09/11/2022 12:29
DENİB AKADEMİ’DEN DİKSİYON EĞİTİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İDEA’dan İrfan Atasoy tarafından sunulan eğitim programında; diksiyona giriş, diksiyon ve güzel konuşma nedir, güzel konuşma ve hitâbet sanatı, fonetik, ses, kelime, söz akımı, anlatım, jest ve mimik, konuşma organlarının tanımlanması, diyafram nedir, diyafram çalışmaları, sesin nitelikleri, sesin etkili kullanımı, ses eğitimi, doğru nefes, doğru ses, soluk/ses kullanımı ve çalışmaları, artikülasyon, konuşma aygıtımıza esneklik kazandırma, tonlama, vurgulama, ulama, durak vb. kurallar, akıcı ve net konuşma, kişilerarası iletişimde güzel konuşma becerileri, topluluk önünde konuşma korkusunu yenme, doğaçlama konuşma ve dramatik öğeler, güzel konuşmada beden dilinin etkin kullanımı, sahne çalışmaları ve irticalen konuşma yetisinin irdelenmesi, etkili iletişim ve hitâbet yeteneği, türkçe yazıldığı gibi okunmaz, konuşma dili ve yazı dili arasındaki farklar gibi konu başlıkları üzerinde duruldu. Fatma TUNÇER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.