Total Banner
DEMİRDÖĞER YENİDEN ADAY
260 okunma

DEMİRDÖĞER YENİDEN ADAY

Denizli Barosu Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, yapılacak olan 48. Olağan Genel Kurulda yeniden aday olacağını açıklayarak, ‘’Görev süremiz 14 ay gibi kısa bir zamanda gerçekleşti. Yapmakta olduğumuz projeleri tamamlamak için yeniden adayım’’ dedi.

ABONE OL
13/09/2022 13:56
DEMİRDÖĞER YENİDEN ADAY
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Barosu Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantı öncesi basın mensupları ile sohbet eden Demirdöğer, daha sonra İlyas Hayta Toplantı Salonu’nda gerçekleşen basın toplantısına katıldı. 12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümünde yapılan tüm darbeleri kınadığını ifade eden Demirdöğer, ‘’ Darbe kimden ve nereden gelirse gelsin, hukuki düzeni ayaklar altına alıyor. Bizler demokrasiye inanan insanlar olarak tüm darbelerin karşısındayız’’ dedi.

AVUKATLAR EYLEM YAPACAK

Daha sonra Türkiye Barolar Birliği’nin aldığı kararı açıklayan Denizli Barosu Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, ‘’ Birlik toplantısında ortak bir eylem planı üzerinde durduk. Ceza muhakemesi kanunu  (CMK) kapsamında soruşturma ve kovuşturma makamlarının talebi üzerine görevlendirilen müdafi ve vekillere yapılan ücret tarifesinin hakkaniyete uygun hale getirilmesini istedik. Ancak şimdiye dek uygun bir geri dönüş alamadık. Biz de 81 baro ile birlikte eylem kararı aldık. 13 eylül tarihinden itibaren tüm illerimizde CMK görevlendirmeleri yavaşlatılacaktır. 20 eylül tarihinden itibaren tüm illerimizde CMK görevlendirmeleri bir gün süreyle durdurulacaktır. Ancak şiddet ve istismar mağduru kadın ve çocuklar için gelen talepler hariç tutuluyor. 27 eylül tarihinden itibaren tüm illerimizde CMK görevlendirmeleri 3 gün süreyle durdurulacaktır. Hala bir sonuç alınamaması durumunda ise tüm illerimizde CMK görevlendirmeleri süresiz olarak durdurulacaktır’’ dedi. Taleplerinin siyasi değil ekonomik olduğunu ifade eden Denizli Barosu Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, ‘’ Bizler avukatlarımızın hakkını savunuyoruz. Ülkemizde zorunlu müdafilik hizmeti karşılığı ödenen ücretlerin bugüne kadar bu hizmeti büyük bir özveri ve onurla yerine getiren avukatlar için mevcut ekonomik koşullar altında tahammül edilemez hale geldiği açıktır. Barolar olarak talebimiz CMK tarifesinin Avukatlık Asgari ücret tarifesi ile eşitlenmesi ve CMK ücretlerinden kesilen KDV’nin yüzde 1’e indirilmesidir’’ dedi.

“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Açıklamanın ardından basın mensuplarından gelen soru üzerine 8-9 Ekim tarihlerinde yapılacak Denizli Barosu 48. Olağan Genel Kurula da değinen Demirdöğer, ‘’ Pandemi nedeniyle geçtiğimiz seçimi geç yaptık ve görev süremiz 14 ayla sınırlı kaldı. Bu kısıtlı zamana rağmen yönetimimizle birlikte çok güzel işler başardığımızı düşünüyorum. Ayrıştırmadan, bölmeden sadece ve sadece avukatların sorunlarını çözmeye yönelik hareket ettik. Birçok alanda başarılı olsak da siz de takdir edersiniz ki zamanımız yetmedi bazı şeylere. Bu yüzden yapılacak olan Olağan Genel Kurulda, bundan sonra bir daha aday olmamak üzere son kez adayım. Ben kendi görev süremi 2 dönemle sınırlayacağımı ve bunun gelenek hale gelmesi gerektiğini ifade ediyorum. Meslektaşlarım eğer uygun görürlerse bir dönem daha bu önemli görevi yerine getirmeye çalışacağım. Talip olan tüm meslektaşlarıma da başarılar diliyorum’’ diye konuştu. HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.