Garenta Denizli Rentacar
DEMİRDÖĞER: TOPLUMSAL ADALETİN SAĞLANMASI GEREKİR
89 okunma

DEMİRDÖĞER: TOPLUMSAL ADALETİN SAĞLANMASI GEREKİR

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıcı etkisi sonrasında zarar gören illerdeki binaların yapı raporlarıyla ilgili kritik idealar sonrasında bölge de avukatlar etkin bir şekilde çalışmalarını yürütmeye başladı. Konu ile ilgili Denizli Baro Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, meslektaşlarına destek vererek uyarılarda bulundu. Av. Adnan Demirdöğer, “ Türkiye Barolar Birliği soruşturmalarla ilgili olacak şekilde meslektaşlarımıza duyurular yaptı. Denizli Barosundan meslektaşlarımız o duyuruya iştirak etti. 20 Şubatta gidecek meslektaşlarımız var.” dedi.

ABONE OL
14/02/2023 13:59
DEMİRDÖĞER: TOPLUMSAL ADALETİN SAĞLANMASI GEREKİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GİDECEK OLAN MESLEKTAŞLARIMA DESTEK VERİYORUZ

Denizli Baro Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, “Basından ve farklı iletişim kanallarından takip ettiğimize göre barolar ve meslek örgütleri bu olaya ciddi bir hassasiyet göstermekte. Bu nedenle sorumlular kimlerse gerekli adli yargılamalar neticesinde gerekli cezaları alması, lekelenmeme haklarını da göz önünde bulundurarak dikkatli bir şekilde sürecin devam ettirilmesi gerekiyor.  Biz avukatlar olarak gerekli hassasiyetleri gösteriyoruz. Toplumsal adaletin sağlanması gerekir. Bu nedenle gidecek arkadaşlarımız özellikle lekelenmeme haklarını göz önünde bulunarak soruşturmalara yardımcı olacaklarına canı yürekten inanıyorum.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

HERKESİN ANAYASAYA UYGUN OLARAK DAVRANMASI GEREKİR

Seçimin ertelenmesi ile ilgili tartışmalar hakkında da konuşan Av. Adnan Demirdöğer, Türkiye şuanda olağan üstü bir durum geçiriyor. Dolayısıyla yaklaşık on üç buçuk milyon kişi etkilenmiş. Seçim güvenliği açısından ciddi bir sorun teşkil etmekte bununla birlikte anayasanın bir hükmü var savaş dışında seçimlerin etkilenemeyeceği yönünde. Bir de şöyle değerlendirmek gerekir oradan ciddi mana da bir göç var. Yapılacak seçimleri etkiler mi etkilemez mi bunu zaman içerisinde görmemiz lazım. Anayasanın açık amir hükmü olduğu için herkesin anayasaya uygun olarak davranması gerektiğini düşünüyorum. Devletimiz hiç bir şaibeye mahal vermeden seçimleri yapacak güçtedir. Bu nedenle herkes anayasaya uygun davranması gerekir” Dedi.

DENİZLİ BAROSU DA AFET BÖLGESİNDE

Denizli Baro Başkanı Av. Adnan Demirdöğer , “Denizli Barosu olarak yardım kampanyasında toplanan malzemelerimizi Başkan Yardımcımız Ufuk Kök ve Genel Sekreterimiz İbrahim Okkaya Hatay’a iletti. Yine Başkan Yardımcımız Ufuk Kök, Staj Komisyonu Başkanımız Muhsin Dinçer olmak üzere Kahraman Maraş’a gittiler.” Şeklinde konuştu.

Aslıhan Kılıçelli

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.