Garenta Denizli Rentacar
DEDEKTİF GİBİ ÇALIŞARAK İNGİLİZCEYİ ÖĞRENDİLER
165 okunma

DEDEKTİF GİBİ ÇALIŞARAK İNGİLİZCEYİ ÖĞRENDİLER

Denizli’de Gazi İlkokulu İngilizce Öğretmeni Özlem Ünal, tarafından “The LittleBig Detectives” isimli e-Twinning Projesi’ hazırlandı. Türkiye’de birçok okul ve Azerbaycan’dan iki okulun ortak olduğu projeyle öğrenciler dedektif gibi araştırarak, gözlemleyerek ve farklı düşüncelerle, güle oynaya İngilizce öğrendiler.

ABONE OL
25/04/2022 16:15
DEDEKTİF GİBİ ÇALIŞARAK İNGİLİZCEYİ ÖĞRENDİLER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli’de Gazi İlkokulu İngilizce Öğretmeni Özlem Ünal, tarafından ocak ayında “The LittleBig Detectives” isimli e-Twinning Projesi’ hazırlandı. Nisan ayı sonu itibariyle bitirilecek projeye Türkiye’de birçok okul ve Azerbaycan’dan iki okulun ortak olduğu projeyle öğrenciler dedektif gibi araştırarak, gözlemleyerek ve farklı düşüncelerle İngilizce öğrendiler. Projeye Gazi İlköğretim Okulu’ndan 40, Hacı Halil Bektaş Ortaokulundan 40 olmak üzere toplam 80 öğrenci katıldı. Projenin nisan ayı sonu itibariyle tamamlanacağını anlatan, The LittleBig Detectives” isimli e-Twinning Projesi’nin kurucusu Gazi İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Özlem Ünal, “E-Twinning iletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bunun bir parçası olmak için oluşturulmuştur. Proje Denizli’den Hacı Halil Bektaş Ortaokulu Müdür yardımcısı Burcu Saraç dahil olmak üzere ülkemizin bir çok ilinden, ve Azerbaycan’dan 2 ortak okul rehberliğinde yürütüldü. Projemizle öğrencilerin sanki birer dedektif gibi araştırarak, gözlemleyerek ve farklı fikirlerle, yeni ürünler oluşturarak hem kendi ana dillerinde hem de İngilizce olarak yeni bilgiler keşfetmelerini, aynı zamanda etkinlikleri yaparken eğlenmelerini amaçladık. Öğrencilerin, bilginin pasif alıcıları yerine uygulayıcıları ortaya çıkartarak, farklı disiplinlerden yararlanıp özgün bir ürün ortaya koyma süreçlerini ve işbirliği içindeki çalışmalarını kapsayan proje tabanlı öğrenme yönteminin, öğrencilerin kendi kapasitelerine yönelik algılarına (öz-yeterlik algılarını) ve biliş üstü becerilerine etkisi ise araştırılması gereken önemli bir noktadır. Buna dikkat edilerek tüm etkinliklerimizi planladık. Projemiz süresinde öğrencilerimiz neredeyse tüm Web2 araçlarını öğrenerek teknolojiyi aktif bir şekilde kullandılar. 5 uzman buluşması ile hem velilerimize hem de öğrencilerimize farklı konularda bilgilendirme seminerleri yapıldı. Velilerimizden çok olumlu geri dönüşler aldık. Her şeyden önce öğrencilerimiz eğlenerek öğrenmenin tadına varmıştır ve diğer derslerinde de tüm öğrendiklerini uygulama şansına sahip oldular. Projemiz amaçladığı tüm hedeflere varmıştır ve bu bizi çok mutlu etmektedir” dedi.

Editör: Sevilay KAYAN / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.