ÇİVRİL BEYCESULTAN YEG TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
540 okunma

ÇİVRİL BEYCESULTAN YEG TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇİVRİL-YEG (Çivril Beycesultan Yerel Eylem Grubu Derneği) ve Leader yaklaşımı bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yapıldı.

ABONE OL
31/03/2022 17:05
ÇİVRİL BEYCESULTAN YEG TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli’nin Çivril ilçesinde ÇİVRİL-YEG (Çivril Beycesultan Yerel Eylem Grubu Derneği) ve Leader yaklaşımı bilgilendirme ve tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Leader Yaklaşımı Yerel Eylem Grubu Avrupa Birliği ve TKDK proje yardımları kapsamında ilçemizde yeni kurulan Çivril-Yeg (Çivril Beycesultan Yerel Eylem Grubu Derneği) faaliyetleri ve uygulama alanlarının üzerinde duruldu. LEADER Yaklaşımı, Yerel Eylem Grubu derneklerinin çalışma sistemleri ile bu kapsamda ilçemizde hazırlıkları başlatılan “LEADER Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi” hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Çivril’imizin her alanda toplumsal kalkınmasını sağlamak için tarım-hayvancılık, kültür-sosyal, tarih, doğal ve turizm alanında projeler yapmak, ilçemizin önceliklerini belirlemek ve yaşanan sorunların çözümüne yönelik projeler üretmek amacıyla kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek, Çivril Beycesultan Yerel Eylem Grubu Derneğini kurduk. İlçemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Çivril Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Çivril Kaymakamlığı, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Özkul, Esnaf Odası Başkanlığı, Pamukkale Üniversitesi, AKİDAK, Yeçka-Yeşil Çivril Kadın Kooperatifi, Muhtarlar Derneği, İlçe Milli Eğitim, Halk Eğitim Müdürlüğü, Kütüphane Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü temsilcileri katıldı.


Çivril’de kurulan Çivril Yeg Beycesultan Yerel Eylem Grubu Derneği ile ilçeye katkı sağlayacak bu projelerle her yaş grubunu kapsayan sürdürülebilir kalkınmaya destek olması hedefleniyor.


Editör : Fatma HAYTAN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.