Çameli ilçesinde sonbahar yağmurları ardından sarp tepelerdeki sık ormanlık alanlardaki çam ağaçları altında kendiliğinden yetişen, halk arasında sofraların eti olarak bilinen çıntar mantarı son günlerde yağan sağanak yağış ve kar yağışının ardından kendisini gösterdi. Çıntar mantarının ilk çıktığı zamanlar fiyatının yüksek olmasından dolayı bölge halkının aile bütçesine katkı sağlıyor.
Çameli ilçesinde yaşayan Ramazan Kınayer ve arkadaşları, yağış sonrası Emecik Mahallesi ormanlık alanda 6 saatlik arama çalışmasının ardından kovalar dolusu çıntar mantarı topladı. Çıntarları toplayan grup ilk önce topladıkları alanda pişirdikleri çıntarlardan afiyetle yedi. Ardından kovalarda bulunan 300 kilo kadar çıntar mantarını arabalarına koyarak eve dönüş için yola çıktı.
Editör : Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ
GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024YAZARLAR
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.