Denizli’nin Acıpayam ilçesinde geçtiğimiz haftalarda yoğun kar yağışını sebebiyle ağılları yıkılan ve hayvanları telef olan besi yetiştiricilerine yönelik ücretsiz yem dağıtımı yapıldı. Ağılları yıkılan ve hayvanları ölen çiftçilerin hasar tespiti yapılmasının ardından Acıpayam Kaymakamı Mustafa Gürbüz, Denizli Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz Erkaya, Damızlık Koyun Keçi Birliği Başkanı Kadir Özdemir‘in destekleriyle görevli personeller tarafından yemler dağıtıldı.
“DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”
Yoğun kar yağışının hemen arkasından hayvan yetiştiricilerine dağıtımı başlanan yemler hakkında konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz Erkaya, “Denizli’de birçok işletme kar yağışında zarar gördü. Hayvan yetiştiricilerimize yaşadığı mağdur durumda destek olmak amacıyla yemlerimizi dağıtıyoruz. Biz, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak, Acıpayam Kaymakamlığı, Damızlık Koyun Keçi Birliği ve hayırseverlerin katkılarından dolayı onların adına teşekkür ederim. Her zaman vatandaşımızın yanındayız. Desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.
Editör: Fatma HAYTAN / HABER MERKEZİ
GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024YAZARLAR
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.