ÇİFTÇİ SUYA AZ İHTİYAÇ DUYAN ÜRÜNLERE YÖNELECEK
607 okunma

ÇİFTÇİ SUYA AZ İHTİYAÇ DUYAN ÜRÜNLERE YÖNELECEK

Tavas Ziraat Odası Başkanı Süleyman Tozlukoğlu, kuraklıktan dolayı suyun daha verimli kullanılması için girişimlerde bulunduklarını ifade ederek; “Suyun verimli kullanılması ve daha az suya ihtiyaç duyan ürünlerin ovamızda yetiştirilmesi ürün desenimizin arasına girmesi gerektiğini düşünerek ‘Yağlık Ayçiçeği’ üzerinde yoğunlaşıldı. Bu konuyla ilgili resmî kurum ile enstitü görüşlerini aldık” dedi.

ABONE OL
14/04/2022 15:31
ÇİFTÇİ SUYA AZ İHTİYAÇ DUYAN ÜRÜNLERE YÖNELECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tavas Ziraat Odası Başkanı Süleyman Tozlukoğlu, tarımı bilimsel yollarla yapmak için önemli girişimlerde bulunduklarını ifade ederek, geleceğin tarımda olduğunu söyledi. Tozlukoğlu şöyle ifade etti: “ Ziraat Odası Başkanlığına geldiğimiz ilk günden beri Tavas tarımını daha ileri taşımanın derdinde olduk ve bu doğrultuda durmadan çabalıyoruz. Bunları yaparken araştırarak devlet kurumlarının görüş ve önerilerini alarak en doğru sonuca ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

Son yıllarda yağışların azaldığını ifade ederek, suyu tasarruflu kullanmak için önemli girişimlerde bulunduklarını ifade ederek; “Malum olarak dünyada ve ülkemizde yaşanan yağış azalması suların çekilmesi bizim ovamızda ve bölgemizde de yaşanmaktadır. Bu bağlamda suyun verimli kullanılması ve daha az suya ihtiyaç duyan ürünlerin ovamızda yetiştirilmesi ürün desenimizin arasına girmesi gerektiğini düşünerek ‘Yağlık Ayçiçeği’ üzerinde yoğunlaşılmıştır. Bu konuyla ilgili resmî kurum ile enstitü görüşleri alınmıştır.

Bir işe başlarken kendi adımızın ön plana çıkması değil Tavas’ımızın, Ovamızın öne çıkması önemlidir. Tavas tarımı bizim için her şeyin ve herkesin üzerindedir” dedi.

Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.