BOŞANMA DİLEKÇELERİ YÜZDE 90’NINI OLUŞTURUYOR
290 okunma

BOŞANMA DİLEKÇELERİ YÜZDE 90’NINI OLUŞTURUYOR

Gazi Bulvarı üzerinde bulunan son arzuhalci Süleyman Solak geçmiş yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da en çok boşanma dilekçesi yazdığını söyledi.

ABONE OL
27/01/2022 15:47
BOŞANMA DİLEKÇELERİ YÜZDE 90’NINI OLUŞTURUYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye genelinde boşanmada en önde olan illerden bir tanesi olan Denizli’de Arzuhalci Süleyman Solak, yüzde 90’a yakın boşanma dilekçesi yazdığını söyledi. Gelen işlerin en fazlasını boşanma dilekçesi olduğundan söz eden Solak; “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da boşanma dilekçesi en ön planda oldu. İlimiz en çok boşanmaların yaşandığı iller arasında yer alıyor. Geçmişe göre genç boşanmalarda artışı görebiliyoruz. Eşler arasında kendi kendine birliği sürdürememesinden dolayı boşanmalarda artış yaşanıyor. Birlikteliklerini sürdüremeyen eşler hemen boşanmaya karar veriyorlar. Ayrıca maddi imkansızlıklardan da çok fazla boşanma oluyor. Eşler birbirlerine zaman tanımıyorlar. Şiddetli geçimsizlik olumsuz sonuçlara kadar gidiyor. Anlaşmak yerine çareyi boşanmakta buluyorlar. Ben 32 yıldır arzuhalci olarak boşanmak için dilekçe yazdırmaya gelenleri öğütler veriyorum. Boşanmalarını önlemek için uyarılarımı yapıyorum. İkaz ettiklerim oluyor. Benim öğütlerimi dikkate alanlar oluyor ancak olmayanlar daha çok fazla” dedi.


Boşanma dilekçesinin yoğunluk olmasıyla birlikte ikinci olarak miras yüzünden davaların çoğaldığını söyleyen Solak, “Mirasçılar arasında mal paylaşımında büyük sorunlar yaşanıyor. Paydaşlaşma davaları çoğaldı. AMirasçılar arasında anlaşmazlık çok fazla. Ayrıca 2021 yılında itiraz dilekçeleri yazdık. SSK’ya verilecek dilekçeleri yazdım. Tüketici Hakem heyetine itiraz dilekçesi yazdım” dedi.


Editör: Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.