BAYSAL, PROFESYONEL SENDİKACILIĞA GEÇTİ
207 okunma

BAYSAL, PROFESYONEL SENDİKACILIĞA GEÇTİ

15 Nisan 2022 tarihinden itibaren Profesyonel Sendikacılığa geçen Eğitim-Bir-Sen Denizli Üniversite Şube Başkanı Mehmet Baysal, “Bundan sonraki süreçte sorumluluğumuzun ve yükümüzün daha ağır olacağının bilincindeyiz. Bu bilinçle bütün mesaimizi sendikamız ve üyelerimiz için harcayacağız” dedi.

ABONE OL
27/04/2022 13:04
BAYSAL, PROFESYONEL SENDİKACILIĞA GEÇTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Baysal, Memur-Sen Konfederasyonu ve Eğitimciler Birliği Sendikası olarak sendikal mücadelemiz
devam ediyor. Akademisyenin, şube müdürünün, şefin, memurun, yardımcı hizmetlinin, üniversite idari personelinin, tüm eğitim çalışanlarının, kamu görevlilerinin derdi derdimiz, sorunu bizim sorunumuz. Sorunlardan beslenmeyen, çözümlerle güçlenen sendikal mücadelemiz kararlılıkla ve hız kesmeden devam ediyor” dedi. Üniversitelerde akademisyenlerin özlük hakları, akademik ve idari personelin mali ve sosyal hakları için çalıştıklarını ve mevcut sorunların çözümünün akademik verimliliği artırmada büyük önem taşıdığını vurgulayan Baysal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üniversitelerde geliştirme ödeneğinin sadece öğretim elemanlarına ödenmesi, idari personelle akademik personelin mali haklarında eşitsizlikler doğurmaktadır. Eğer yükseköğretimde hedeflenen seviyelere ulaşılmasını istiyorsak idari personelin mali ve özlük haklarında iyileştirmeler yapılmalı ve eşitsizlikler ortadan kaldırılmalıdır. Üniversitelerdeki idari personelin atama ve yer değiştirme süreçlerindeki belirsizlikler ortadan kaldırılmalı ve belli bir takvim doğrultusunda merkezî olarak gerçekleştirilmelidir. Toplu sözleşme masasında karara bağladığımız bu konu bir an önce hayata geçirilmeli ve aile bütünlüğü sağlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

Sendikamız, ek göstergenin bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi için çalışıyor.

  1. Dönem Toplu Sözleşme ile karara bağlanan 3600 ek gösterge ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ikinci komisyon toplantısının gerçekleştirildiğini hatırlatan Baysal, “Genel Başkanımız Ali Yalçın, Bakanlık ile yaptığı görüşmede ek göstergelere yönelik düzenlemenin bütün kamu görevlilerini kapsaması ve tazminat yansıtma oranlarına ilişkin adaletsizliğin giderilmesi gerektiğini aktardı. Bizim temel yaklaşımımız, ek göstergenin bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi ve emekli aylığı ile ikramiyelerin artırılmasını sağlamaktır” diye konuştu. Tüm sorunların bir anda çözülemeyeceğini biliyoruz ama bir an önce çözülsün diye mücadelemizi hız kesmeden kararlılıkla sürdürüyoruz. Her mücadele başarılı olmayabilir ama unutulmamalı ki başarılan her şey, çözüme kavuşan her sorun bir mücadelenin sonucudur. Çaba harcamaktan, ter akıtmaktan, mücadele vermekten asla vazgeçmeyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu. Salih ÖZTÜRK

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.