Garenta Denizli Rentacar
BAŞKANLARDAN TEK SES : “ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ”
1211 okunma

BAŞKANLARDAN TEK SES : “ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ”

Denizli’de Millet İttifakı’nın ortakları olan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin de olduğu 6’lı masadan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ‘Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ni konuştu.

ABONE OL
01/02/2023 16:37
BAŞKANLARDAN TEK SES : “ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millet İttifakı’nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni, altı siyasi parti genel başkanının katıldığı toplantıda açıklandı. 244 sayfadan oluşan metinde 2 binden fazla yeni düzenleme yer aldı. “Hukuk Adalet ve Yargı”, “Kamu Yönetimi”, “Yolsuzlukla Mücadele, Şeffaflık ve Denetim”, “Ekonomi, Finans ve İstihdam”, “Bilim, AR-GE, Yenilikçilik, Girişimcilik ve Dijital Dönüşüm”, “Sektörel Politikalar”, “Eğitim ve Öğretim”, “Sosyal Politikalar”, “Dış Politika, Savunma, Güvenlik ve Göç Politikaları” başlıkları altında toplanan metnin ön sözünde “Temel hedefimiz, Türkiye’yi herkesin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürdüğü ve sosyal refah standartlarına ulaştığı, kadınların, çocukların, gençlerin ve tüm vatandaşların geleceğe umutla baktığı, toplumsal barış ve huzurun tesis edildiği mutlu bir ülke haline getirmektir” ifadelerine yer verildi.

“ORTAK BİR ANLAYIŞLA ÜLKEYİ YÖNETECEĞİZ”

Millet İttifakı’nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni ile ilgili Denizli CHP İl Başkan Yardımcısı Osman Bartal, “Bu metnin halkta karşılığı çok güzel oldu. 20 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti iktidarın anlayışından sonra bu maddelerle Türkiye’nin en önemli sorunlarının çözümüne parmak basıldı ve bunlar çözüldüğünde ülkenin çok farklı farklı noktalara geleceği, refah seviyesine yükseleceğini düşünüyor halkımız, bize gelen tepkiler bu şekilde.  Ülkenin en büyük sorunlarını 6’lı masa incelemiş ve madde madde sıralamış ve böyle bir metni seçim bildirisi niteliğinde yayınlamıştır. Bu süreçten sonra gideceğimiz yol haritası bellidir. 6 farklı siyasi partinin görüşleri farklı olabilir ama hepsinin amacı ülkeyi en iyi şekilde yöneterek refah seviyesini yükseltmektir. Önemli olan daha iyiyi yakalaya bilmek. Herkesin kendi görüşlerini söylediği bir ortam sağlayarak ortak bir mutabakat sağlamak. Böylece çözüm yolunu bulmak. Daha iyiye gitmeyi hedefliyoruz. Ortak bir anlayışla ülkeyi yöneteceğiz.” Şeklinde konuştu.

“UMUTLARI YEŞERTİYOR”

Saadet Partisi Denizli İl Başkanı Mehmet Fatih Aktaş açıklanan mutabakat metnini geleceğimiz için umut verici olarak değerlendirdi. Başkan Mehmet Fatih Aktaş, “Metnin tüm toplumu kapsaması toplumdan tam not aldı. Sahada yaptığımız görüşmeler insanımızın geleceğe dair umutlarının yeniden yeşerttiğini gösteriyor. Bu mutabakat metninin içeriği, 6 liderin de Türkiye’miz için ne kadar çalıştığının göstergesidir.” dedi.

“ÜLKENİN KURTULUŞU BU METİNDE”

Demokrat Parti İl Başkanı Salih Zeki Yanaşık ise, “Birbirine benzemez 6 parti bu ülkenin geleceği adına ortak bir mutabakat metni imzaladılar.  Kendi programlarını, her şeyini bir kenara bırakarak bu vatan için el ele verdiler, bir kader birliği yaptılar. Ülkenin kurtuluşu adına önemli bir çalışma yaptılar. Bu çalışma uzun zamandır sürüyordu. Yapılan çalışma ise boş vaatler değil. Halkın istifade edebileceği bir çalışma. Bunları halka anlatmak ise bizim görevimizdir. Ülkenin kurtuluşu bu metinde. “ şeklinde açıklamalarda bulundu.

“ORTAK MUTABAKAT METNİ, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİDİR”

Deva Partisi Denizli İl Başkanı Bekir Kırar, partisinin de yer aldığı Altılı Masa’nın açıkladığı Ortak Politikalar Mutabakat Metni ile ilgili sözlerini şunları kaydetti:  “Bugün tüm Türkiye’ye açıklanan bu 2300 maddelik ortak mutabakat metni, Türkiye’nin geleceğidir. Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi, Erdoğan ülkenin bugünü ise, biz yarınıyız. Altı siyasi partinin bir araya gelip böyle kapsamlı ve ülkemizin tüm sorunlarına çözüm bulan bir mutabakat metni hazırlamış olması Türkiye siyaseti için çok önemli bir adımdır. Vatandaşın kanayan yaralarının bilincindeyiz ve Metin hazırlanırken hiçbir kesim, meslek, sosyal alan, cinsiyet, ırk, din ayırt etmeden titizlikle çalışmalar yapılmıştır. Ekonomiden, hukuka, sağlıktan teknolojiye, kadına şiddet haklarına, tarımdan hayvancılığa ve daha birçok önemli konu ile ilgili önemli çözümlere imza atılmıştır. Bu mutabakat metni, Altılı masa dediğimiz millet ittifakı masasının yaklaşık 1 yıllık süreçte neler yaptığının ve adeta nasıl çalışkan bir öğrenci gibi Türkiye’ye karşı verilecek bu sınava hazırlık yaptığının kanıtı ve altın günü şeklindeki çirkin ithamların cevabı olmuştur. Görüyoruz ki güzel bir Türkiye’de yaşamak zor değil. Halk seçim günü sandıkta millet ittifakına güvenip, gereken cevabı verecektir.”

“ARTIK PLANSIZ, PROGRAMSIZ GÜNÜ KURTARAN SİYASİ DÜŞÜNCELER OLMAYACAK”

İYİ Parti İl Başkanı Özer Tunçtürk, “Farklı görüş ve düşüncelere, farklı gelenek ve kültüre sahip altı siyasi partinin Ülkemizin geleceği için, kendi şahsi geleceklerini düşünmeden ortak bir metine imza atmış olmaları  gerçekten çok önemli bir olaydır.” diyerek ortak aklın altını çizdi. Başkan Tunçtürk sözlerine şu şekilde devam etti:  “Belki de bu güne kadar altı siyasi partinin bir mutabakat üzerinde birleşmiş olmaları bir ilktir. Bu mutabakat metni, Ülkemizin bundan sonraki döneminin nasıl yönetileceğini gösteren bir programıdır. Ülkenin içinde bulunduğu sorunların çözümünü gösteren bir yol haritasıdır. Bu nedenle mutabakat metni ülke geleceği için çok önemlidir. Artık plansız, programsız günü kurtaran siyasi düşünceler  olmayacaktır. Günlük kararlar alınmayacaktır. Ülkenin düzlüğe çıkması için açıklanan bu yol haritasını bu ülkede yaşayan insanlar olarak çok iyi değerlendirmeliyiz. Bu yol haritasının uygulanabilmesi için vatandaşlarımızın İYI Parti ve Millet İttifakı’na desteklerini bekliyoruz.”

Aslıhan KILIÇELLİ-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.