BAŞKAN ÜÇGÜL TEŞEKKÜR ETTİ
262 okunma

BAŞKAN ÜÇGÜL TEŞEKKÜR ETTİ

Lokantacılar Odası’nda güven tazeleyen Osman Üçgül, herkese teşekkür ederek, bundan sona oda üyelerinin sorunlarının çözümü için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

ABONE OL
04/02/2022 16:06
BAŞKAN ÜÇGÜL TEŞEKKÜR ETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Lokantacılar Odası’nda güven tazeleyen Osman Üçgül; “Odamız genel kurulunu icra ettik. Öncelikle genel kulumuzda bizleri yeniden göreve laik gören kıymetli esnaf ve sanatkarlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Genel kurulumuza katılan oda başkanlarımıza ve uzaktan yakından gelen kıymetli dostlarımıza, telefonla ve sosyal medya üzerinden arayan tebrik eden, desteklerini esirgemeyen herkese gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. 30 yıllık mesleki tecrübemle birlikte oda başkanlığına aday olduğum, kazandığım, başkanlık yürüttüğüm süreç boyunca maddi manevi pek çok zorlukla karşılaştık ve üstesinden geldik. Fakat şu seçim süreci en önemlisi bazı dost bildiklerimizin, aslında dünyevi duyguların hırsına kapılmış, insani değerlere aykırı hareket edip, nabza göre şerbet veren, arkadan iş çeviren şahıslar olduğunu da görmemizi sağladı. Oda yönetimimiz; evrensel demokrasinin ve insan haklarının savunucusu olmuş; hiçbir zaman hiçbir siyasi partinin, örgütün arka bahçesi olmamıştır. Meslektaşlarımız arasında hiçbir zaman ayrımcılık yapmamış; ülkede ve Odamızda ötekileştirmeye ve kutuplaştırmaya karşı çıkarak; her görüşten meslektaşlarımızla birlikte mesleki faaliyet yürütmüştür. Siyasi iktidarda kim olduğuna bakmaksızın; mesleğimizin gereklerine aykırı uygulamalara kamu yararı temelinde müdahil olunmuştur. Mesleğimizi ve meslektaşlarımızı ilgilendiren istisnasız bütün yasal mevzuatlara daha hazırlık aşamasındayken müdahil olunmuş; kurumlarda yapılan çalışmalardan başlayarak TBMM komisyonlarında, Genel Kurulunda görüş ve önerilerimizin yaşam bulmasında etkili olunmuştur. Bizim dışımızdaki nedenlerden kaynaklanan işsizlik sorunumuza Odamızdan çözüm bulmayı en önemli görevlerimizden biri bilinerek bu yolda önemli çaba harcanmıştır.

Özel büromuz karşısında tarafsız ve yansız bir duruş sergiledik; Odamızın bireysel bir çıkar için kullanmadık, kullandırılmasına izin vermedik. Borç yükü altındayken yönetimine geçtiğimiz odanın mali kaynaklarını arttırmaya yönelik çalışmalarda bulunduk ve titizlikle koruduk; sizlerin yarattığı gelirleri mesleki faaliyetler ve meslektaşlarımız için kullandık. Seçim süreçlerinde Odanın hiçbir mali imkanını kullanmadık; seçim harcamalarını sponsorluklarla değil, gönüllü üyelerin bireysel katkılarından karşıladık. Dün olduğu gibi bugün ve yarında, bu anlayışlar temelinde çalışmalarımızı sürdürmeyi meslektaşlarımıza ve ülkeye karşı bir görev ve sorumluluk olarak görüyoruz. Oda kurullarında hiçbir bireysel karşılık beklemeden, özveri ile sadece mesleğin, meslektaşın ve ülkenin çıkarı için görev yapanlara karşı atılan iftira ve yalanların bilinen sahiplerine karşı da hukuki işlem başlatılacaktır. Odamıza ve yöneticilerine karşı bu seçim sürecinde yürütülen kara propagandaya karşı daha verecek çok cevabımız söyleyecek çok sözümüz var. Bu kısa cevabımızın, Odamızın faaliyetlerini, Odayı bilenlere yönelik olmadığının bilinmesini isteriz. Biz biliyoruz ki; özgür irade ve aklın sesi, bu sesin can verdiği değerler, doğru olana karar verecektir. Odamız olarak siz değerli esnafımız için kendimizi güncellemeye devam ediyoruz, geçmiş dönemdeki eksiklerimizi teyit edip çalışmaları sürdürüyoruz. Hizmet süremiz boyunca pandemi sebepli hayata geçiremediğimiz projelerimizi, çalışmalarımızı bu yeni dönemde inşallah siz değerli esnafımıza sunacağız” dedi.

Editör : Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.