Garenta Denizli Rentacar
BAŞKAN DERİCİ: VATANDAŞIN TERCİH NOKTASI OLACAĞIZ
213 okunma

BAŞKAN DERİCİ: VATANDAŞIN TERCİH NOKTASI OLACAĞIZ

Memleket Partisi İl Başkanı Erhan Derici, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Yaklaşan seçimler öncesinde açıklamalardan bulunan Memleket Partisi Denizli İl Başkanı Erhan Derici, İktidardan mutsuz olan büyük bir kitlenin olduğunu ifade ederek; “ Bu kitle muhalefete de güvenmiyor. Memleket partisi olarak tamda bu nedenle kuruldu. Cumhur ve Millet ittifakından umut etmeyen vatandaşta alternatif arayışı içerisinde vatandaşın tercih noktası içerisinde olacağımıza inanıyorum” dedi.

ABONE OL
04/02/2023 11:24
BAŞKAN DERİCİ: VATANDAŞIN TERCİH NOKTASI OLACAĞIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memleket Partisi İl Başkanı Erhan Derici, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Son siyasi gelişmeleri değerlendiren Derici, 17 Mayıs 2021’de Memleket Partisi kurulduğunu dikkat çekerek, “Yeni parti olmasına rağmen çalışmalara tüm hızıyla devam ettiklerini söyledi. Başkan Derici; “İkinci seneye yaklaştık. 2021 Eylül ayında kurultay yaptık. 6 Şubat 2022’den itibaren seçimlere katılmaya hak kazandık. Genel Merkezde istifalar oldu. Denizli’mizde de istifalar yaşandı. Bu nedenle daha sağlıklı devam etmek için olağanüstü kurultay kararı alındı. Bu kurultayla genel merkez örgütü yapılanması daha sağlıklı hale geldi. Genel Merkezdeki genel sorunlar yerel merkezlerde kısmen mevcuttu. İlk kurulduğumuzda 8 ilçede kongre yaptık. Sonra il kongresini 2021’de gerçekleştirdik. 3 ilçede görevi bırakmalar oldu. Şu anda 8 ilçede hali hazırda örgütümüz var.  Şubat ayı içerisinde istifa eden başkanların yerine iki tane ilçede örgüt atamalarını yapacağız. Bu ay içinde iki daha ilçeyi görevlendirip 10’a çıkartacağız. Bizim kurulduğumuz günden beri saha çalışmaları devam ettik. Bu süreçte Genel Başkan Muharrem İnce 4 kez Denizli’ye geldi. Önümüzdeki seçimlere örgütümüz olarak ilçe ziyaretleri devam ediyor. Geçtiğimiz hafta üç ilçeye ziyaret ettik. Beyağaç, Kale, Tavas’ı ziyaret ettik. Önümüzdeki hafta Çameli, Acıpayam ve Serinhisar’a gideceğiz. Biz bunu pazaryeri ziyaretleri, esnaf ziyaretleri ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyoruz” dedi.

VATANDAŞ İKTİDARADA MUHALEFETE DE TEPKİLİ

Memleket Partisi olarak ülkenin geldiği noktadan memnun olmadıklarını dile getiren Derici; “Direksiyona geçerken günlük güneşlik güzel manzaralı bir yere bir yere götürme vaat edildi. Fakat geldiğimiz noktada sıkıntılar var. Saha çalışmalarında şunu görüyoruz. Esnaf mutsuz. Vatandaşın cebi boş hayat pahalı, ocakta aş pişmiyor taş pişiyor. Fakat İktidardan mutsuz olan büyük bir kitle var. Bu kitle muhalefete de güvenmiyor. Memleket partisi olarak tamda bu nedenle kuruldu. Mevcut iktidarın karşısında bir muhalefet bloğu var. Bu blok kurtarıcı gibi gösteriliyor. Ama vatandaş bu muhalefetin dertlerine derman sorunlarının çözüm olamayacağının farkında Türkiye’de 6’lı masa oluşturulmuş. Yaklaşık 12 yıldır mevcut iktidarın bakanlığını yapmış bir siyasi partinin genel başkanı, bir kişide başbakanlık yapmış bir partinin genel başkanı. 6’lı masanın genel yapısına baktığımızda vatandaşın büyük çoğunluğu 6’lı masayı güvenmediğini görüyoruz” diye konuştu.

MEMLEKET PARTİSİ ALTERNATİF BİR PARTİDİR

İki ittifaktan da umut etmeyen vatandaşın Memleket Partisi’ni tercih edebileceğini söyleyen Derici; “Cumhur ve Millet ittifakından umut etmeyen vatandaşta alternatif arayışı içerisinde Biz Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığımızla Cumhuriyetçi Demokrat duruşumuzla bu kitlenin en önemli tercih noktası olacağımıza inanıyorum. Biz yönetimimizi Adalet, Ahlak ve Akıl üzerine inşaa edeceğiz” diye belirtti.

6’LI MASANIN SİSTEMİ SAĞLIKLI DEĞİL

Millet ittifakının sisteminin sağlıklı olmadığından söz eden Derici; “6’lı masanın en büyük problemlerinden bir tanesi kuruldukları ilk günden beri anlaşabilecekleri konular üzerinde görüşüp anlaşamayacaklarından emin oldukları konuları paspas altına süpürmelerini görüyoruz. Mutabakatı sağlıklı bir sistem olarak görmüyoruz. Masanın Cumhurbaşkanı adayını açıklamasında geç kalındı” dedi.

“İNŞALLAH BİZİM ADAYIMIZ MUHARREM İNCE OLACAK”

Cumhurbaşkanı adaylarının Muharrem İnce olmasını istediklerini dile getiren Derici; “Bizim ana tavrımız şu biz kendi adayımızı Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istiyoruz. Genel Başkanımız Muharrem İnce aday adaylığını açıkladı. Örgütlere gerekli belgeleri gönderecekler. Üyeler aday olmasını isterse üyelerden destek aldığı taktirde genel başkanımız Cumhurbaşkanı adayımız olacak” diye konuştu.

“İHA VE SİHA’LARA VERİLEN DESTEĞİ DAHA DA ARTTIRACAĞIZ”

Politika olarak doğruya doğru yanlışa yanlış dediklerini aktaran Başkan Derici; “Her şey yanlış her şey kötü demek doğru değil. Biz iktidarın yanlış bir yönetim sergilediğini söylüyoruz ama mevcut muhalefetten farklı olarak doğru yaptığı işlerde doğru diyebilecek çizgideyiz. İnsansız Hava Araçları İHA-SİHA’lara verilen desteği destekliyoruz. Bunlara verilen desteği daha da arttıracağız. Bu bizim milli meselemizdir. Dış politikada hatalar olmasına rağmen Libya Tezkeresi konusunda, Azerbaycan desteği konusunda destekliyoruz. Biz olsak en az bu kadar destek verirdik. Hatta daha fazlasını yapardık. Bazı konuları siyaset üstü kabul edip bu şekilde karar almayı düşünen bir partiyiz”  açıklamasında bulundu.

“GENEL BAŞKANIMIZ DENİZLİ’YE ÖNEM VERİYOR”

Genel Başkan Muharrem İnce’nin Denizli’ye ayrı bir önem verdiğini ifade eden Başkan Derici; “Genel Başkanımız Muharrem İnce Denizli’yi çok önem veriyor. Çok değer veriyor. Genel Başkanımız sokaklarını, halktan aldığı tepkiden oldukça memnun kaldı. Dolayısıyla önümüzdeki seçimlerden beklenti büyük. Bizlerde Denizli örgütünde kişisel makam hırslarından arınmış büyük hedefin farkında olan temiz siyaseti savunan güzel bir ekip kurduk. Yola çıktığımız zamanki heyecan isteklilik ve kararlılıkla var gücümüzle çalışıp Genel Başkanımızın beklentisi üstünde bir oy almak istiyoruz. Biz yapabileceğimizin en iyisini yaparak kaç milletvekili çıkarırsak çıkaracağız” diye konuştu.

“CHP’NİN TUTUMU ATATÜRKÇÜ KESİMİ RAHATSIZ EDİYOR”

Memleket Partisi olarak üye çalışmalarımız devam etiğini belirten Derici; “CHP’den ayrılan Atatürkçülerden katılanlar oldu. Ana muhalefet partisinde Atatürk ve diyemeyen Mustafa Kemal diyen, ‘Atatürk’ün Askerleriyiz’ söylemini militarist görüp ağzına almayan, hatta röportaj verirken arkasında Türk Bayrağını kaldırarak röportaj veren yöneticiler var. CHP’de bu durum gerçekten Atatürkçü kesimi rahatsız ediyor” dedi.  

AY SONUNDA GENEL BAŞKAN MUHARREM İNCE’NİN GELME OLASILIĞI YÜKSEK

Memleket Partisinin kurulduktan sonra Genel Başkan Muharrem İnce’nin Denizli’ye 4 kez geldiğini ifade eden Başkan Derici;  “Ay sonunda Sahil şeridini dolaşması bekleniyor. Mersin, Antalya, Muğla gibi illeri ziyaret etmesi bekleniyor. Muğla’ya geldiği zaman mutlaka Denizli’ye uğrayacaktır. Ay sonunda Başkanımız Muharrem İnce’nin de katılımıyla bir gençlik buluşmasını düzenlemeyi düşünüyoruz. Ay sonunda Genel Başkanımız Denizli’ye gelme ihtimali yüksek” dedi.

ERHAN DERİCİ KİMDİR?

18.06.1982 Denizli Doğumludur. İlk, orta ve yükseköğreniminin tamamını Denizli’de gerçekleştirmiştir. Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunudur. Daha sonra Fen Bilimleri Enstitüsünde Ulaştırma bilimdalında yüksek lisans yapmıştır. Halen tekstil ihracatı yapan aile şirketlerinde yönetici olarak çalışmaktadır. İngilizce bilmektedir. Müzik ve kış sporlarıyla amatör olarak ilgilenmekte, gitar ve piyano çalabilmektedir. Amatör denizcilik ve kısa mesafe telsiz operatörlüğü lisanslarına sahiptir. Aktif siyasete Memleket Partisi ile adım atmış, Merkezefendi ilçesi kurucu ilçe başkanlığı sorumluluğunu üstlenmiştir. Denizli 1. Olağan genel kurulunda il başkanlığına seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.