“ASKON MİLLİ KALKINMANIN GÜÇLÜ ADIDIR”
727 okunma

“ASKON MİLLİ KALKINMANIN GÜÇLÜ ADIDIR”

ASKON Denizli Şube Başkanı Uğur Küçük, ASKON 12. genel kurulu sonrasında değerlendirmeler yaptı. ASKON'un milli kalkınmanın güçlü adı olduğunu söyleyen Başkan Küçük, ekonomi alanında atılan son adımları da "Güçlü Türkiye olma yolunda büyük mesafeler kat edilmesini sağlamıştır" sözleri ile özetledi.

ABONE OL
06/01/2022 16:49
“ASKON MİLLİ KALKINMANIN GÜÇLÜ ADIDIR”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin (ASKON) 12. Olağan Genel Kurulu İstanbul’da gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı kurultayda tam kadro hazır bulunan Denizli şube adına açıklama yapan Başkan Uğur Küçük, ASKON’un milli kalkınmanın güçlü adı olduğunu bir kez daha gördüklerini söyledi. Açıklamasında Genel Başkan Orhan Aydın’ın da konuşmasına atıf yapan Küçük, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen kongremiz adeta bayram havasında geçmiştir. 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonu ile yerli ve milli ekonomik kalkınma ve dünyanın en büyük on ekonomisinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye, pandemi sürecini fırsata çevirmiş ve bu dönemde dünyanın üretim, ihracat ve cazibe merkezi olmuştur” dedi.


“EKONOMİK ADIMLAR OLUMLU” DEDİ


Faiz indirimine ve ekonomideki son gelişmelere değinen Başkan Küçük, “Sanayicinin üzerinde her zaman büyük bir yük olan faiz konusunda atılan olumlu adımlar, Merkez Bankası’nın ve Hazine ve Maliye Bakanlığımızın kararlı duruşları sayesinde, yeniden büyük ve güçlü Türkiye olma yolunda büyük mesafeler kat edilmesini sağlamıştır. Bizler de ASKON olarak; özellikle ekonomi alanında yaşanan son olumlu gelişmelerden sonra indirim seferberliğini ilk başlatan kurum olduk. Tüm teşkilatımızla birlikte süratle dövizden kaynaklı fiyat düşüşlerini sağlamaları açısından kararlı bir tutum sergiledik. Artık sanayicimiz de, tüccarımız da, milletimiz de finansal manipülatif hareketlere prim vermemekte, bu oyunlara asla gelmemektedir. Yani diyoruz ki; Topyekûn bağımsız ekonominin meşalesi artık yakılmıştır. Faizsiz ekonomi modeli için dün olduğu gibi yarın da Denizli olarak çalışacağız, başaracağız. Genel Başkanımız Orhan Aydın önderliğinde çok daha güzel işlere imza atacağımıza olan inancımız tamdır” dedi.

Editör : Sevilay KAYAN / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.