Total Banner
ASKON DEMİR, ÖNEMLİ PROTOKOLE İMZA ATTI
238 okunma

ASKON DEMİR, ÖNEMLİ PROTOKOLE İMZA ATTI

1932 yılında at arabası tamiratı ve imalatı, sonrasında tarım makineleri imalatı ile küçük bir aile işletmesi olarak sınai ve ticari hayatına başlayan ASKON Demir Çelik San. ve Tic. A.Ş., 90 yılını kutladığı bugünlerde, bir önemli protokole daha imza attı.

ABONE OL
08/09/2022 12:32
ASKON DEMİR, ÖNEMLİ PROTOKOLE İMZA ATTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün üçüncü kuşağın yönetiminde, Türkiye’de 5 ayrı tesiste ve ABD’de bir lokasyonda toplam 450’ye yakın çalışanıyla ülkemizin en gelişmiş Çelik Servis Merkezlerinden birisi olarak hizmet veren ve farklı birçok stratejik plana imza atarak örnek olan ASKON DEMİR, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (United Nations Global Compact) imzaladı. Böylelikle ASKON DEMİR, UN Global Compact’ın insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele ile ilgili 10 ilkesine bağlı kalarak, gelişim sürecini devam ettireceğine dair taahhüdünü gerçekleştirmiş oldu.

“17 HEDEFİMİZİN 9’UNU UYGULAMAYA BAŞLADIK”

ASKON DEMİR’in, kapsamlı ve bütüncül bir yaklaşımla şekillendirdiği Stratejik Eylem Planında Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını da bu çerçevede öncelikleri arasına aldıklarını ve bu 17 hedefin 9’una, doğrudan dokunur eylem planlarını oluşturmaya başladıklarını söyleyen ASKON DEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Okan Konyalıoğlu açıklamasında;  “İşveren markası olma vizyonumla, temel paydaş anlayışımızda paradigma değişikliğine giderek, müşteri ve hissedarlar ile birlikte çalışanlarımızı, tedarikçilerimizi ve çözüm ortaklarımızı, toplumu ve çevreyi de merkezine alan bir paydaş halkası oluşturduk. Bu kurumsal sorumluluğumuzun farkındalığıyla sosyal, çevresel, ekonomik, yönetim ve etik konulardaki uygulamalarımızı “sürdürülebilirlik” zemininde her geçen gün daha da geliştirerek hayatın rutinine dahil etmeye çalışıyoruz.

İMZALAMANIN GURURUNU PAYLAŞMAK İSTERİZ

“Bu kapsamda, Askon Demir olarak, 30 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla “sürdürülebilir ve kapsamlı küresel ekonomi” vizyonunu benimseyen Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (UN Global Compact) imzaladığımızı, UN Global Compact’ın insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele ile ilgili 10 ilkesini desteklediğimizi duyurmaktan dolayı mutluluğumuzu ve gururumuzu siz değerli dostlarımızla paylaşmak istiyorum. 2023 yılından itibaren yayımlayacağımız sürdürülebilirlik raporlarımızla uygulama ve performansımızı takip edeceğimiz bu yolculuğumuzda geribildirimleriniz bize güç katacaktır” dedi. HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.