Total Banner
ASKF’DEN KULÜPLERE TÜZÜK UYARISI
564 okunma

ASKF’DEN KULÜPLERE TÜZÜK UYARISI

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'ndan kulüpler tüzük değişikliği ile ilgili önemli bir uyarı geldi. Açıklamada Genel kurullarında 7405 sayılı kanuna uygun tüzük değişikliği yapmayan kulüplerin, bu işlemi en geç 26 Ekim 2023 tarihine kadar yapması gerektiği hatırlatıldı.

ABONE OL
17/10/2023 12:18
ASKF’DEN KULÜPLERE TÜZÜK UYARISI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, üye kulüplerin yapması zorunlu olan tüzük değişikliği ile ilgili uyarıda bulundu. Dernekler kanununa göre yönetilen spor kulüpleri 22 Nisan 2022 tarihli ve 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ile spor kulüpleri, spor anonim şirketleri ve spor federasyonlarının kuruluşu, organları, üst kuruluş oluşturmaları, gelir ve giderleri, bütçe ve harcama esasları, görev, yetki ve sorumlulukları, denetimleri, bunlara yapılacak her türlü yardımın şekil ve şartları ile bunlara ilişkin diğer hususlara dair usul ve esasları düzenlenmiş ve bu kapsamda spor kulüpleri dernek statüsünden çıkarılarak spor kulübü olarak yeniden yapılandırılmıştı. Bu çerçevede spor kulüplerine tüzük değişikliği yapılması için verilen 1 yıllık süre 26 Ekim 2023 tarihinde doluyor. Bu tarihe kadar tüzük değişikliği yapılmaması halinde spor kulüpleri yönüyle tescil iptali ile anonim şirketler yönüyle spor faaliyetlerine katılamama şeklindeki yaptırımlar uygulanabilecek.

“DENİZLİ BİRÇOK KONUDA OLDUĞU GİBİ BU KONUDA DA ÖNCÜ İLLER ARASINDA YER ALACAKTIR”

 Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kulüplerimizin sıkıntı yaşaması için 7405 sayılı kanun uyarınca tüzük değişikliklerini yaptığı Genel Kurul sonuç evraklarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 26 Ekim 2023 tarihine kadar teslim etmeleri gerekmekte. Bu konuda tüzük değişikliği yapmayan kulüplerimizin sıkıntı yaşamaması için bu tarihe kadar gerekli işlemleri yapacağına inanıyorum. Denizli birçok konuda olduğu gibi bu konuda da öncü iller arasında yer alacaktır. Bu vesile ile tüm kulüplerimizde yer alan değerli amatör spor gönüllüsü yöneticilerimize kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi. Ali AKGÜN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.