Garenta Denizli Rentacar
AMATÖR SESLER KADİFELEŞİYOR
599 okunma

AMATÖR SESLER KADİFELEŞİYOR

Ramazan ayında müzikseverler müziksiz kalmasın diye Erol Çiftçi Türk Müziği Akademisi yine iş başında. Denizli'de Türk Müziği denince ilk akla gelen isim olan Erol Çiftçi, kurduğu müzik akademisinde sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

ABONE OL
27/04/2022 16:13
AMATÖR SESLER KADİFELEŞİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erol Çiftçi Türk Müziği Akademisi’nde Erol Çiftçi’nin nezaretinde Türk Müziği faaliyetleri ve koro çalışmaları yapılıyor. Ayrıca Erol Çiftçi Türk Müziği Akademisinde eşine az rastlanan demo stüdyosu da mevcut.


EROL ÇİFTÇİ TÜRK MÜZİĞİ AKADEMİSİ HER GÜN BÜYÜYOR


Erol Çiftçi Türk Müziği Akademisi amatör ruhla çalışan üyelerden oluşuyor. Akademide Türk Müziği faaliyetleri, koro çalışmaları yapılıyor. Akademinin üyeleri tamamıyla amatör ruhla bu topluluğa, üye olmuş aldığı disiplinli eğitimle de profesyonel olma yolunda ilerleyen müzikseverlerden oluşuyor. Akdeminin üyeleri arasında Denizli’nin tanınmış simalarından tutun da ünlü kalp profesörüne kadar birçok kişi yer alıyor. Ayrıca akademide doktor, eczacı, diş hekimi, öğretmen, mühendis, mali müşavir, iş insanı, emekli, ev hanımı kimliğiyle katılım sağlıyorlar. Koro eğitiminin yanında üyeler enstrüman çalmayı da öğreniyorlar. Enstrüman eğitimleri özellikle ud, keman eğitimleri bizzat Erol Çifçi tarafından verilebildiği gibi onun nezaretinde ilgili eğitmenler tarafından da farklı enstrümanların eğitimi veriliyor. Koristler aynı zamanda aldıkları enstrüman eğitimleriyle saz ekibinde de görev alabiliyorlar. Müzik eğitimlerinin titizlikle devam ettiği akademiye yeni katılımlar da olmakta. Erol Çifçi ‘nin oluruyla akademiye kabul gören, müziğe meraklı ve yetenekli müzik severler aynı zamanda bireysel ya da grup olarak da bu akademide müzik eğitimi alabilmekteler. Katılan yeni üyelerle birlikte topluluk günden güne büyüyerek daha fazla müziksevere dokunmakta. Alınan eğitimlerle birlikte amatör sesler Erol Çiftçi Türk Müziği Akademisi’nde kadifeleşiyor.


AKADEMİDE EVLİ ÇİFTLER KOROSU VAR


Erol Çiftçi Türk Müziği Akademisindeki üyeler amatör bir şekilde çıktıkları bu yolda müzikseverlere eşsiz bir ziyafet sunma yolunda ilerliyorlar. Denizli’de Türk Müziği denince akla ilk gelen isim yılların deneyimi ile Erol Çiftçi oluyor. Erol Çifçi’nin önderliğinde oluşturan topluluk Türk Müziği faaliyetlerini aynı zamanda koro çalışmalarıyla da devam ettiriyor. Akademi Türk Müziği Korosu yılın belli zamanlarında hazırlıklarını tamamlayarak ücretsiz halk konserleriyle müzik severlerle buluşuyor. Koro çalışmalarını haftada iki gün sürdüren topluluk Ramazan Ayı içinde de haftada bir gün olacak şekilde pazar günleri hazırlıklarına devam ediyor. Ayrıca Erol Çiftçi Türk Müziği Akademisi topluluğunun Türkiye’de ilk olma özelliği barındıran bir başka yönü daha var. Akademi sadece evli çiftlerden oluşan bir koroya sahip. Erol Çiftçi Türk Müziği Akademisi ilerleyen günlerde çok seçkin eserlerle müzikseverlerin karşısına çıkmak için hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Topluluk, ilk fırsatta sevilen nihavent ve rast eserleriyle Denizli’li sanatseverlerle buluşacak.


Fatma haytan özel haber

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.