rel="nofollow" href="https://www.ozel-denizli.tekdenhastaneleri.com/" target="_blank">
ALT YAPIDA YILDIRIM HAREKATI BAŞLADI
211 okunma

ALT YAPIDA YILDIRIM HAREKATI BAŞLADI

Denizlispor’da Altyapıdan sorumlu Ahmet Yıldırım, altyapının önemine değinerek, gelecekteki hedeflerini Horoz Gazetesi’ne anlattı. Altyapıdan Denizlispor’a oyuncu kazandırma amacında olduklarını ifade ederek, Denizlispor için vargücümüzle çalışıyoruz” dedi.

ABONE OL
16/08/2022 13:36
ALT YAPIDA YILDIRIM HAREKATI BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizlispor’da Altyapıdan sorumlu Ahmet Yıldırım, Horoz Gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Kendisinden söz eden Yıldırım; “1978 Denizli doğumluyum 1992 de futbola başladım. 2008 yılında bıraktım. Amatör spor kulüplerinde Akkonak’ta oynadım. Ardından Manisaspor’da daha sonra Denizli gücünde Sırasıyla Babadağ’da, Yeşilköy’de, Tavas Birlik sporda futbol oynadım. Aynı zamanda amatör spor kulüpleri federasyonu başkan yardımcısıyım. Futbol antrenörü antrenörlük belgem de var. Denizli’nin çeşitli amatör takımlarında yöneticilik yaptım. Daha önceki 2017 senesinde yine Denizlispor altyapısında Necip İrdem’le görev yaptım. Şimdi tekrar altyapıdan sorumlu yönetici olarak göreve geldim” dedi.

“FUTBOL OKULLARI SAYIMIZI ÇOĞALTMAK İSTİYORUZ”

1 ay önce göreve geldiklerini aktaran Yıldırım; “Şuan akademi takımlarımız 25 Temmuz’da  antrenmana başladı. Tamamı U-14, U-15, U-16, U17 yaş takımları Doğan Demirci’de, U-19 takım Şirinköy’de antrenmanlarını sürdürüyor. U-11, U-12,U-13 takımlarında kınıklı da antrenman yapıyor. Aynı zamanda Pazartesi ve Çarşamba Doğan Demirci futbol okulunda antrenman yapıyoruz. Yine Salı, Perşembe günü Kınıklı da futbol okulu yapıyoruz. Doğan Seyfi sahası bakımda. Bakım bittikten sonra orada da yine Denizlispor adına futbol okulu yapacağız. Futbol okulları sayımızı çoğaltmak istiyoruz. Yani ilk baştaki hedefimiz hem öğrenci futbol okullarına öğrenci sayımızı hem franchise verdiğimiz futbol okullarının sayısını çoğaltmak istiyoruz. Hoca kadromuzu oluşturduk. 19’un başında Gökhan Kaynak, 17’de Mustafa Ali Gözlükaya, 16’da Mahmut Ayhan 15’de Hüseyin Ateş 14’de Gökhan Uğur, 13’te Ahmet Taşer 12 takımında da İsa Akan hocamız var. Kaleci antrenörümüz 19’da Okan Kayhan, 17’de  Barış Karakaya, Emrah Kesikbaş hocamız var. Futbol okulları koordinatörü Saim Özkan aynı zamanda 11 takımımıza bakacak” dedi.

“ALTYAPI KULÜBÜN GELECEĞİ OLACAK”

Altyapının kulübün geleceği olacağından söz eden Yıldırım; “Denizlispor Yönetim Kurulu sağ olsun bizleri destekliyor. Başkanımızın altyapıya bakış açısı farklı. Alt yapı kulübün geleceği olarak görülüyor. Geçen sene takımın yani a takımın sıkıntılarından dolayı altyapı işine açıkçası çok destek verilmedi. Ama bu sene Denizlispor altyapısı yukarıdan inanılmaz destek alıyor. Yani bir dediğiniz iki edilmiyor. Hem maddi hem manevi desteğimizi alıyoruz bir sıkıntımız yok.

Altyapıdan oyuncu çıkarmak çok kısa vadeli bir iş değil. Ama şuan U-19 takımında 3 tane oyuncu a takımla antrenmana çıkıyor. Geçen senelerde çıkanlar da vardı, onlar da devam ediyor. Yine U-19 takımımızdan ya da U-17 takımından yukarı zorlayabilecek oyuncularımız var. Bunların gelişimi için uğraşıyoruz. Bizim amacımız bu tür oyuncuları yukarıya verebilmek. Yukarıda kalmasını sağlayabilmek ya da yukarıda tutunabilmesi için ona destek vermek. Asıl amacımız yukarıya kaliteli hazır oyuncu verebilmek. Yani benim odaklandığım tek yer bu. Kaliteli iyi hizmet, yani çocukları iyi antrenör, iyi antrenörler, iyi malzemeler şartları iyileştirilmiş şekilde yukarıya hazır bir şekilde göndermek yine oyuncularımız var. Onları da çok yakın zamanda inşallah yukarıya göndereceğiz” dedi.

“VELİLER MEMNUN”

Veliler memnun olduğundan söz eden Yıldırım; “Yani bana bir şey söylemiyorlar ama dışarıda konuşulan şey, hani hem yukarısını bakış açısı hem de benim gibi. Buraya amatörün içinden geldim, alt yapıyı bilen birisiyim. Böyle birinin olması tabii onlar için avantaj. Onların söylediği memnunlar. Çocuklarda memnun antrenmanların çok neşeli geçiyor. Veliler de geliyorlar. Yani şu ana kadar şikayet yok. Velilerin hepsi ile toplantı yaptık. Her grubun velisiyle akşamları oturduk. Belki 2,3 saat toplantılar yaptık. Herkes şikayetlerini, isteklerini dile getirdi. Yani öyle çok negatif dönüş alamadık, inşallah almayız da onun için uğraşıyoruz. Velilerimiz sağ olsun bize destek oluyor hem maddi destek oluyorlar, hem manevi destek oluyorlar” dedi.

Bu şehrin en büyük markası Denizlispor olduğunu ifade eden Yıldırım; “Denizlispor’dan daha büyük bir marka yok bu şehirde. Yani geçmişi suçluyor gibi oluyor ama geçmişte bu marka değersizleştirilmiş, yani özellikle alt yapı. Şimdi bizim amacımız sadece Denizlispor olduğumuz için değil, futbol okullarında bilhassa iyi hizmet verdiğimiz, kaliteli hizmet verdiğimiz için insanlar buraya gelsin. Yoksa Denizlispor olduğumuz için değil. Burada iyi hocalar, iyi antrenörler, iyi sahalar böyle olduğu için gelsin istiyorum ki bu da olmaya başladı. Yavaş yavaş düzeltiyoruz. Buraya geldiğimizde elliye yakın futbol okulu öğrencisi vardı. Şu an 100 oldu yani 1 ayda 2 katına çıkarmış olduk.  Hedefimiz ilk sene içinde 600 öğrenci. Doğan Seyfi, Doğan Demircioğlu ve Kınıklı sahasında. İlk bir sene içinde 2023’ ün Haziran ayına kadar 600 diye hedef koyduk. Ondan sonraki hedefimiz ikinci yılda 1000 öğrenci. Futbol okulundaki sayıya odaklanma sebebimiz  hem yetenekli öğrenciyi yetenekli sporcuyu yakalama ihtimaliniz çok daha yüksek oluyor. Ciddi gelir olsun, bazı şeyleri buradan yapabilirsin, yani kendi başına yapabilirsin. Bazı şeyleri kararını verebilsin diye istiyoruz” dedi.

Sponrsorlara teşekkür eden Yıldırım; “Sağolsun sponsorlarımız var. Sponsorlarımız destek oluyor, velilerimiz destek oluyor. Yine yurt dışından bağlantılı birkaç velimiz var. Sağ olsun onlar bize destek oluyor. İyi şeyler yapıldığını görünce ya da yaptığı şeyin karşılığını görünce zaten destek oluyorlar. Şehrin en çok sevilen markasına herkes destek olmak istiyor. Yeter ki oradaki şeyi görsün, verdiği desteğin nereye gittiğini bilsin.

Alt yapıyı maddi olarak yukarıya bağımlı olmaktan çıkarmak istiyorum. Yani hocalarımızın maaşını, yol parasını, otel parasını, hepsini alt yapının geliriyle esas amacım alt yapının geliri, altyapının masrafını karşılayabiliyor olmasını istiyorum. Alt yapının geliri altyapının masrafını karşılasın, hatta yukarıya maddi olarak destek verir hale getirmek ve esas amaçta en az 3,4 sene içinde zaten bir oyuncunun gelişimi bu kadar yeni yapılanmayla beraber yukarıya mümkün olduğunca çok öğrenci çıkarmak.

Tüm Denizli’deki insanları biz maçlarımıza çağırıyoruz. Maçlarımıza gelsinler, maçlarımızı servergazi sahasında oynayacağız. Yeşilköy sahasında oynayacağız. Herkesi maçlarımıza bekliyoruz, çocuklarımıza destek olmaya, hocalarımıza destek olmaya çağırıyoruz. Denizlispor altyapısını hem maddi hem manevi desteklemeye davet ediyoruz” dedi.

Nurşah SANCAK-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.