2 yabancı ülkenin de katıldığı çevrimiçi Dünyaya Yardım Edebilirim e-Twinning Projesi okullar arasında tatlı bir heyecan ve telaşa sebep oldu. 5 yaş grubu öğrencilerinden başlayan projeye Türkiye’nin farklı illerinden birçok okul da katıldı. Minik öğrencilerin katılımıyla Dünyaya Yardım Edebilirim e-Twinning Projesi’n de Ahmet Hanife Paralı Anaokulu da yerini aldı. Okulunun 5 yaş C şubesi öğretmeni Selma KARAKUŞ tarafından yürütülen Dünyaya Yardım Edebilirim e-Twinning Projesi çocukları öğretirken eğlendirdi. Minik öğrenciler bu proje sayesinde sıfır atık kavramını tanıyıp çevresindeki atık malzemeleri ikincil amaçlar için kullanarak geri dönüşüm ürünleri elde etmeyi öğrenecekler. Öte yandan projenin diğer amaçların birisi de öğrencilerin el becerilerini geliştirerek üç boyutlu düşünebilme ve çocukların günlük yaşamda kullanabilecekleri yeni ürünler ortaya koyabilme becerisi kazandırmak. Projenin amacı olan öğrencileri eğlendirerek öğretmek ve farkındalık kazanmalarını sağlamak hedefine ulaşmış oldu. Okul yönetimi de böyle verimli bir projenin içinde oldukları için mutlu olduklarını dile getirdiler.
Editör :Fatma haytan özel haber
GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024YAZARLAR
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.