AHMET HANİFE PARALI ANAOKULU’NDAN ÇOCUKLARDA SIFIR ATIK BİLİNCİ PROJESİ
1686 okunma

AHMET HANİFE PARALI ANAOKULU’NDAN ÇOCUKLARDA SIFIR ATIK BİLİNCİ PROJESİ

Türkiye’nin farklı illerinden 10 öğretmen ve beraberinde Romanya ve Makedonya ‘dan 2 öğretmenin katılımı ile okullar arasında Dünyaya Yardım Edebilirim e-Twinning Projesi düzenlendi. Ahmet Hanife Paralı Anaokulu’nun da katıldığı Dünyaya Yardım Edebilirim e-Twinning Projesi ile öğrencilerin el becerilerini geliştirerek üç boyutlu düşünebilme ve sanatsal faaliyetlerde bulunmaları sağlanmaları amaçlandı.

ABONE OL
22/04/2022 09:39
AHMET HANİFE PARALI ANAOKULU’NDAN ÇOCUKLARDA SIFIR ATIK BİLİNCİ PROJESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2 yabancı ülkenin de katıldığı çevrimiçi Dünyaya Yardım Edebilirim e-Twinning Projesi okullar arasında tatlı bir heyecan ve telaşa sebep oldu. 5 yaş grubu öğrencilerinden başlayan projeye Türkiye’nin farklı illerinden birçok okul da katıldı. Minik öğrencilerin katılımıyla Dünyaya Yardım Edebilirim e-Twinning Projesi’n de Ahmet Hanife Paralı Anaokulu da yerini aldı. Okulunun 5 yaş C şubesi öğretmeni Selma KARAKUŞ tarafından yürütülen Dünyaya Yardım Edebilirim e-Twinning Projesi çocukları öğretirken eğlendirdi. Minik öğrenciler bu proje sayesinde sıfır atık kavramını tanıyıp çevresindeki atık malzemeleri ikincil amaçlar için kullanarak geri dönüşüm ürünleri elde etmeyi öğrenecekler. Öte yandan projenin diğer amaçların birisi de öğrencilerin el becerilerini geliştirerek üç boyutlu düşünebilme ve çocukların günlük yaşamda kullanabilecekleri yeni ürünler ortaya koyabilme becerisi kazandırmak. Projenin amacı olan öğrencileri eğlendirerek öğretmek ve farkındalık kazanmalarını sağlamak hedefine ulaşmış oldu. Okul yönetimi de böyle verimli bir projenin içinde oldukları için mutlu olduklarını dile getirdiler.


Editör :Fatma haytan özel haber

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.