AGD’DEN HİNDİSTAN’DAKİ ZULME TEPKİ
2004 okunma

AGD’DEN HİNDİSTAN’DAKİ ZULME TEPKİ

Hindistan'da Müslümanlara yönelik yaşanan zulümler akıl almaz boyutlara ulaştı. AGD-MGV Denizli İl Temsilciliği Müslümanlara sahip çıkmak amacıyla basın açıklaması yayınladı.

ABONE OL
15/02/2022 15:12
AGD’DEN HİNDİSTAN’DAKİ ZULME TEPKİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konuya dair AGD-MGV il başkanı tarafından yapılan açıklamada, “İslam ülkelerinin yöneticilerini ve Müslümanları sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz. İslam Birliği tesis edilmeden ve Yeni Bir Dünya kurulmadan zulümlerin bitmeyeceğini bir kez daha haykırıyoruz.” ifadeleri kullanıldı. 

AGD-MGV Denizli İl Başkan yardımcısı Muhammet Ali Şimşek , “Putperestlerin, zalimlerin batıl davalarına gösterdikleri sadakati, Müslümanlar Hak davalarına göstermedikçe dünyada zulümler bitmeyecektir.” diye konuştu.

Şimşek açıklamasında; “Barışın, kardeşliğin, adaletin yegâne kaynağı İslam’dır ve insanlık ancak İslam ile huzur bulur. Müslümanlar kendi değerleri etrafında toplandığı ve adaleti şiar edindiği sürece; yaşadıkları her yere huzuru ve güveni getirmişlerdir. Fakat zalim yönetimler, putperest ve menfaatperest odaklar İslam’ı ve Müslümanları her zaman kendileri için bir tehdit olarak görmüşlerdir. Otoritelerinin sarsılmaması, menfaatlerinin yok olmaması ve köle düzenlerinin devamı için her yolu denemeyi mübah saymışlardır. Bugün nüfus bakımından dünyanın en büyük ülkelerinden olan Hindistan’ı ve Hint Müslümanlarının çektikleri çileleri kamuoyuyla paylaşmak ve Müslüman kardeşlerimizin derdiyle dertlenmek üzere toplandık. Yıllarca İngiliz sömürgesine maruz kalan Hint coğrafyası, İngilizler çekilse de zulüm zihniyetini devam ettiren hatta şiddetini artıran yönetimler tarafından idare edilmiştir. Hint rahipleri, aleni bir şekilde zulümleri teşvik ederken, İslam alimleri, adaletin tesisini daha fazla gündemlerine almalıdırlar. Putperestlerin zalimlerin batıl davalarına gösterdikleri sadakati, Müslümanlar hak davalarında göstermedikçe, dünyada zulümler bitmeyecektir. Kendi değerlerini savunmayanlar, adaleti ayağa kaldırmayanlar, Müslümanların izzet ve şerefini göz ardı edenler, İslam Birliği için çalışmayanlar, Yeni Bir Dünya idealine inanmayanlar elbet ahirette hesap vereceklerdir. Çağrımız; İslam ülke liderlerinin derhal toplanmaları, ülke yöneticilerimizin bu işte öncü olmaları ve dünyada yaşanan zulümlere karşı beraber hareket etmeleridir. Hindistan’daki Müslümanların sıkıntılarının giderilmesi, Keşmir ve Arakandaki kardeşlerimizin özgürlüklerine ve insanca yaşama hakkına sahip olmaları için tüm gayret sarf edilmelidir. Aynı şekilde, medyamızın Hindistan’da yaşanan zulümleri tüm gerçekliği ile yansıtması, sivil toplum kuruluşlarının ülke yöneticilerine yapacakları her çağrı, sorumluluk alma ve safımızı gösterme açısından önemlidir. Rabbimizin Kahhar ismine sığınıyoruz, Rabbim İslam’a ve Müslümanlara savaş açan tüm zalimleri kahreyle! Allah, bizleri her daim Hakkı üstün tutanlardan, cihada devam edenlerden ve kardeşlerinin derdi ile dertlenenlerden eylesin. Anadolu Gençlik Derneği olarak; İslam Birliği tesis edilmeden ve Yeni Bir Dünya kurulmadan, zulümlerin bitmeyeceğini bir defa daha ifade ediyor, İslam ülke yöneticilerini ve Müslümanları sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz” dedi.

EDİTÖR : ABDULLAH GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.