“ACIPAYAM OVASI MODERN SULAMAYA KAVUŞACAK”
564 okunma

“ACIPAYAM OVASI MODERN SULAMAYA KAVUŞACAK”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam Ovası 2’nci kısım modern sulama yapım işini yakından takip ettiklerini ve çalışmalara hız verildiğini duyurdu. Şahin Tin; “Sulamada su israfının önüne geçmek için her türlü adımı süratle ve kararlılıkla atıyoruz. Tek bir su damlasının dahi israfına tahammülümüz yok. Acıpayam ovasının bereketli topraklarını modern sistemle sulamaya kavuşturacağız” dedi.

ABONE OL
15/12/2021 17:34
“ACIPAYAM OVASI MODERN SULAMAYA KAVUŞACAK”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam ovasında modern borulu sistem ile sulama imkânı sağlayacak çalışmalara hız verildiğini açıkladı. “Kentimizde ve ilçelerimizde süren tüm projeleri yakından takip ediyoruz” diyen Milletvekili Şahin Tin, “Acıpayam ovasındaki bereketli topraklarımızı modern sulama sistemiyle buluşturmak için büyük bir gayret içindeyiz. Acıpayam Sulaması 2’nci kısım çalışmalarına hız verildi. Suyu arazilere taşıyacak olan ilk borular bölgeye ulaştı” dedi.  


 “ACIPAYAM OVASI SULAMA PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLANDI” 


Acıpayam Ovası 2’nci kısım sulama alanı inşaat işine 02.06.2021 tarihinde yer teslimi yapılarak başlandığını belirten Milletvekili Şahin Tin, “Acıpayam ovasını modern sulamaya kavuşturacağız. Bu konuda gayretimiz sürüyor. Öncelikle projelendirilen ve yatırım programına alınan işin çalışmaları başladı, modern sulama için 2’nci kısımda ilk kazmalar vuruldu. Bu kapsamda Yapraklı Barajından mevcut S2 ana kanal sonunda yapılacak priz yapısından başlayan 13 bin 405 metre ana boru hattı ve buna bağlı 65 bin 578 metre kolları vasıtasıyla yağmurlama, damlama ve salma yöntemi ile 28 bin 810 dekar tarım arazisinin modern borulu sistem ile sulanması sağlanacak. Hedefimiz devam eden bu projenin 2022 yılında inşaat işlerini tamamlamak ve tesisi kullanıma açmak. Vatandaşlarımızın modern sulamadan istifade etmesini hep birlikte sağlayacağız. Su kaynaklarımızı korumak için suyu doğru yönetmek mecburiyetindeyiz, bu doğrultuda çalışıyoruz” dedi.  


 “SU KAYNAKLARIMIZI EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANACAĞIZ” 


 Acıpayam sulaması 2’nci kısımda çalışmaların süratle devam ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Kuraklık tehdidinin iyiden iyiye kendini hissettirdiği son dönemde özellikle su kaynaklarımızın verimli ve dikkatli kullanılması konusunda daha da hassas olmak durumundayız. Acıpayam ovasında çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor. Bölgede yapılan çalışmalar ve projelendirilen drenaj kanalları ile derin drenaj problemi, tahliye kanalları ile taşkın problemleri çözülmüş olacak. Ayrıca proje içerisinde 44 bin 500 dekar alanın da toplulaştırma işlemlerini tamamlayıp sulama bütünlüğünü de sağlamış olacağız. Sulama sahasının en verimli şekilde işletilmesi için üzerimize düşen her ne ise yapmanın gayretindeyiz. Gayemiz su kaynaklarımızı korumak ve en verimli şekilde kullanmaktır. Tek bir su damlasının dahi israfına tahammülümüz yok” dedi. 

Editör : Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.