34. DENİZLİ ŞİİR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
214 okunma

34. DENİZLİ ŞİİR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Geleneksel “Şiirini Al da Gel/Denizli Şiir Günü” şiir ve türkü dinletisinin otuz dördüncüsü Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ABONE OL
08/04/2022 14:42
34. DENİZLİ ŞİİR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (YA-ZAR-BİR) tarafından her ayın ilk cumartesi günü düzenlenen Sunuculuğunu Sadık Dağdeviren’in yaptığı programın açış konuşmasında YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu “Şiirini Al da Gel/Denizli Şiir Günü” programının her ayın ilk haftasında devam edeceğini ayın diğer üç cumartesi gününde de şiir atölyelerinin devam edeceğini belirtti.
Genel Başkan Abdülkadir Uslu konuşmasında şunları söyledi:“Gelenekselleşen bu programımıza katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi bu etkinliğimizde şairler kendi yazdığı şiirlerini okuyorlar. Bir aile ortamında gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizin başta Denizli edebiyatına katkı verdiğini, yeni eserlerin üretiminin önünü açtığını görüyoruz. Amacımız şairlerin ve şiir severlerin birbirini tanımasına, daha kaliteli üretimler yapmasına ve birbirinden beslenmesine zemin oluşturmak. 34 kez gerçekleştirilen bu etkinlik önümüzdeki aylarda da devam ettirilecek.
Bunun yanı sıra okullardaki panellerimiz devam ediyor. Şehir dışındaki sivil toplum örgütleriyle, kurum ve kuruluşlarla edebiyat faaliyetleriyle ilgili irtibatlarımız da devam ediyor.
Başkan Uslu, Etkinliklerine katılan, katkı veren, destek veren herkese teşekkür ettikten sonra “Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan beye de ayrıca teşekkür ediyorum,” dedi. Genel Başkan Abdülkadir Uslu’nun konuşmasından sonra programa geçildi.

“34. Şiirini Al da Gel/Denizli Şiir Günü” etkinliğine şiirleriyle katılan şairler şu isimlerden oluştu:
Abdülkadir Uslu, Hüsamettin Tat, Sadık Dağdeviren, Yaşar Aydınlık, Ünal Şahinler, Mehmet Gökçe, İsmail Gökçe, Mehmet Aslan, Muzaffer Kılıç, Ali Tuluk, Ahmet Özdaş, Yılmaz Süpürgeci, Bayram Günal, Musa Soyuçok, Elif Özallı Çırak, Sami Şimşek, Ahmet Çölgeçen, Sevim Say, Necmettin Duman, Hüseyin Say, Hüdayi Türköz. Program sonrasında katılımcıların katılım belgelerini Genel başkan Uslu takdim etti. Şiirini Al da Gel/Denizli Şiir Günü’nün 35.incisi 14 Mayıs Cumartesi günü DBŞB Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi Salon:4’te saat:13.00’te gerçekleştirilecek.

Editör: Sevilay KAYAN / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.