rel="nofollow" href="https://www.ozel-denizli.tekdenhastaneleri.com/" target="_blank">
481 okunma

Denizli Çal’da 11.052 m² tarla mahkemeden satılıktır

ABONE OL
13/02/2022 23:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÇAL(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU2021/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri: Denizli İli, Çal İlçesi, İsmailler Mahallesi Gökyer Mevkii,308 ada 40 parsel sayılı tarla vasfındaki taşınmaz üzerinde yapılan incelemede esaslı bir yapıya rastlanılmamıştır. Taşınmazın toplam alanı olan 11.052,68 m2 ‘nin 7100,00 m2 si Çal Belediyesi İmar Planı içinde kaldığı için arsa olarak, geriye kalan 3952,68 m2 lik kısmı da imar planı dışında kaldığı için tarla olarak değerlendirilecektir. Taşınmazın 3.952,68 m² ‘lik kısmı imar planı dışında kalan kısmı üzerinde herhangi bir tarımsal ürün bulunmadığı, yıllardır işlenmeyerek gen bırakılmış olduğu görülmüştür. Arazi çok eğimli vaziyette, az verimli ve dördüncü sınıf arazi niteliklerinde toprak yapısında, mekanizasyona kısmen uygun olup sulama imkanına sahip değildir.
Adresi: İsmailler Mahallesi Gökyer Mevkii Çal Denizli
Yüzölçümü: 11.052,68 m2
İmar Durumu: 7100,00 m2 si Çal Belediyesi İmar Planı içinde, 3952,68 m2 lik kısmı da imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti: 402.580,40 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında gözüktüğü gibidir. 3 farklı icra dairesine ait haciz şerhi vardır.
1. Satış Günü: 10/01/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü: 07/02/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri: ÇAL ADLİYESİ DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı İİK 127. Maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgileresatış ilanı tebligat yerine geçer.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.