Denizli 13°C
20 Nisan 2019 - Cumartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Hüsamettin TAT

 YÜREK YANGINI

“Yanarsa yürekte sevda ateşi

Gözümde yaşlarım sel olur gider

Bulmazsan dünya da güzel bir eşi

Yakar şu sinemi kül olur gider

Gözümde yaşlarım sel olur gider...”

Dizeleriyle “Yürek Yangını” kitabından, aynı ismi taşıyan şiirin bir dörtlüğü ile size merhaba dedim değerli okurlarım.

“Yürek Yangını” Eğeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği üyesi İsmail Gökçe’nin, “Benim Dünyam” şiir kitabından sonra ikinci şiir kitabının ismi.

Boy Yayınlarından 2018 yılında çıkan kitap, çok duygusal şiirlerin yer aldığı, bazı okuyucuların ellerine aldığı zaman şiirleri okurken şiirde kendilerini bularak kendilerini tutamayıp ağlayarak okudukları 224 sayfadan ve 165 şiirden oluşan bir kitap.

Bu şiirlerden beş tanesi notaya dökülmüş ve türkü formunda söylenilmektedir. Şiirlerin yanı sıra, kitapta 149 adette özlü sözlere rastlanılmaktadır ki “Yürek Yangını” şiir kitabı dolu dolu çoğunlukla aşk kokan şiirlerden oluşan bir kitap olmuştur.

Şair İsmail Gökçe (Duygusal Şair) kitap hakkında verdiği bilgide; “Şair gönlü dünyaya sığmayan uçsuz bucaksız bir okyanus gibidir. Nasıl ki denizler dalgalanır, ırmaklar coşar yere göğe sığmaz ise, işte bir şairin gönlü de ve yüreğinde kopan fırtınalar da böyledir. Bir anda duygular yoğunlaşır ve bir anda kabarır. Böyle durumlarda bir şairin kaleminden duygu damlaları dökülür gider, satırlarda şiirleşir.

Şair yaşadığı duygu ve düşünceleri, içinde bulunduğu toplumdan, hayat dediğimiz geçip giden ömürden ilham alarak, gönlünde analiz eder. Bir bahar gününde mutluluk ve sevinçle coşar, acı bir olay karşısında ise hüzünlenerek bir sonbahar yaprağı gibi gözyaşı döker.

Kimi gün yüreği sevdalanır başındaki efkârla, kimi gün de çektiği hasretle dünya ona dar gelir. Bir yandan keder gözyaşları dökerken, bir yandan da yüreğinden sızan duyguları kalemine yükleyerek nice şiirler yeşertir.

Şair gerek yaşadığı dönem itibariyle, gerekse ileriye dönük nesiller için vermiş olduğu eserleriyle tarihe tanıklık eder. Geride bırakmış olduğu kayda değer eserleri toplumda önem arz eder.

Çünkü şiir insanoğlu için bir yaşam biçimi ve vazgeçilmez bir tutkudur. Hayatımızın bir evresinde karşımıza çıkar. Şiir az sözle çok şey anlatmaktadır.

Ben bu şiirlerimle yüreğimde ki duyguları, gönlümde ki kopan fırtınaları ifade edebildiysem ne mutlu bana” diyerek kitabının ön sözünü tamamlamıştır.

Şair İsmail Gökçe 1955 yılında Denizli’nin Çal ilçesine bağlı Bayıralan Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokulu İsabey Kasabasında tamamladı. Denizli Ticaret Lisesi’nden 1976 yılında mezun oldu. Otuz yıl beraber yaşadıkları eşi 2008 de vefat etti. Şairin üç çocuğu dört torunu vardır.

“Yürek Yangını” şiir kitabından temin etmek isteyen okuyucular ismailgokce1955@gmail.com ya da 05.079.568.084 numaralı telefonla ulaşarak temin edebilirler.

Şair İsmail Gökçe’ye başarılar diler nice eserlere imza atması dileğimizle.

Hüsamettin TAT diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  10  11  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 11 sayfa var.
Bu kategoride 110 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web