Denizli 26°C
28 Ekim 2020 - Çarşamba
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Hüsamettin TAT

YOKLUGUN HAYATIMA PRANGALAR VURUYOR

Yokluğun hayatıma

Prangalar vuruyor

Güneşim ol sevdiğim

Güne bahar doğuyor (..)

Aşkın bana ıstırap

Gönlüm harap mı harap

Umudum sensin yarap

Herkes başka yoruyor(..)

Kitaba ismini veren şiirle başladım yazıma. Yokluğun hayatıma prangalar vuruyor şiir kitabı Şair Muharrem Özçelik’in ikinci şiir kitabı.

Kitap Denizli Boy yayınlarından Temmuz 2020 yılında Edebiyat dünyasına kazandırılmış. İçerisinde 62 şiirin bulunduğu ve bu şiirlerden 20 şiirin bestelenip Türkü olarak çalınan ve 96 sayfadan oluşan bir kitap.

Muharrem Özçelik kitabın ilk sayfalarında bu kitabı oluştururken desteklerini esirgemeyen tüm aile bireylerine teşekkür ederek kitabı onlara armağan etmiştir.

Şair kitabının önsözünde “Meraktan öte araştıran, yazan, biriktiren, sorgulayan kişiliğimle şiirlerimi yazıyorum. Sanat insanı insan yapan bir unsur diye inanıyorum. Şiirler iyiye, güzele götüren yaşam yolunda bir şair olarak; her zaman insan haklarını, demokrasiyi ve Atatürk ilkelerini savundum” diyerek önsöz yazısına devam ediyor.

Şiir yazmanın bir çocuk dünyaya getirmek kadar zor olduğunu anlatan şair, bu zorluğun yanında, tüm dünya insanlarının, toplumsal sorunlarına, doğa, insan ve vatan sevgisi konularına ağırlık verdiğini anlatmaktadır.

Şair Ali Tuluk’da kitaptaki tanıtım yazısında şairi tanıtırken; “Şiir dünyasına yeni bir eser kazandıran Işıkoğlu mahlaslı Sevgili Muharrem Özçelik, kendisine münhasır bir şair arkadaşımız. Bu şiir kitabını dikkatlice incelediğimizde, serbest şiirleri ve hece şiirlerini bariz şekilde görebiliyoruz.

Özellikle hece ölçüsü ile yazılmış şiirlerinde, hece tekniğini gayet güzel kullanmış ve dizelerini zengin kafiyelerle süslemiştir.” Diyerek yazısına devam ediyor.

Görüşler bölümünde, Halk Şairi Kul Ermiş, “Yokluğun Hayatıma Prangalar Vuruyor” şiiri asla karşı cinse hitap etmiyor. Aksine onurla yaşamak adına, “Güneşim ol Sevdiğim” diyerek yarının aydın olsun istiyor.

Birlik, beraberlik içinde olunca yarınlar daha güzel olacak diyor. “İlkem” adlı şiirinde bunu çok güzel açıklıyor diyerek” yazısına devam ediyor.

Bende Şair Muharrem Özçelik’e bu güzel eserini çıkarmasından dolayı başarılar diliyorum. Yürüyüş yolunda nice kitaplar çıkarması adına, başarılar onunla olsun diyorum.

 

Hüsamettin TAT diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  18  19  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 19 sayfa var.
Bu kategoride 184 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web