Denizli 13°C
20 Nisan 2019 - Cumartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

Yeni hoca nasıl olsun

Geçen sezon Yusuf Şimşek gitmiş Reha Kemal Erginer gelmişti, bu sezon ise Osman Özköylü gitti yerine kim gelecek bilinmiyor. Futbol Şubeden Sorumlu Asbaşkan Ali Fırat, Salı günü yapılan toplantıda yeni hoca konusunda adayın çok olduğunu ancak isim konusunda netleşen bir isim yok.

Torbada bir çok isim var. o torbadan kim çıkacak bu hafta içerisinde belli olacak. Bu süreçte takımı Sportif Direktör Veli Acar ile birlikte Kenan Atik’in yönettiği altyapı antrenörleri çalıştıracak. Takımda ilk çalışma bugün yapılacak.

Kulüpte bunlar yaşanırken, yeni hocanın nasıl olması konusunda çeşitli söylentiler var. Başkan Yardımcısı Taner Atilla, Özköylü gibi takım tarafından sevilmeyen, takıma sözü geçmeyen bir isim yerine takımın başında duracak, takıma söz geçirecek bir ismi telaffuz etti.

Bu saptama aslında Denizlispor’un teknik direktörünün kim olacağını belirleyecek. Yönetim bu sezon play-off’u hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda görüşülen ilk isim Oğuz Çetin oldu. Oğuz hoca nezaketen teklifi geri çevirdi. Çetin’in dışında ise görüşülen isimler Erzurum’dan ayrılan Mehmet Altıparmak, Giresun’dan ayrılan Metin Diyadin, Rizespor’dan ayrılan İbrahim Üzülmez, Horoz’un eski çalıştırıcıları Ali Tandoğan ve Koray Palaz.

Gördüğünüz gibi isimler çok. Aday kim olacak belirsiz. Taraftarın gönlünde ise eski kurtlar var. Onların doğal adayı Yılmaz Vural. Ancak bu işin bir de maddi boyutu var. Özköylü’ye 1 milyon lira veren yönetimin bu sayılan isimlere bu rakama yakın bir ücret ödemesi bekleniyor. Hal böyle olunca yönetim milli arayı da fırsat bilerek işi biraz yavaştan alıyor. Futbolculara dün yapılan 1,5 milyon liralık ödemenin ardından mali yapıya göre karar verecek.

HOCA SORUNU

Tüm bunlar bir yana Denizlispor’da yıllardır süren bir hoca krizi var. Kulüpte 10 sezondur sürekli bir hoca sirkülasyonu var. 2008-2009 sezonundan bu yana sadece 1 sezon hariç her sezon 3 teknik direktörle çalışan bir takım var.

Futbolda ceza aslında sürekli olarak hocaya kesiliyor. Bu normal bir durum ancak Denizlispor gibi mali sorunlarla boğuşan bir kulüp için ekstra bir külfet. Başkan Mustafa Üstek’in ‘Osman hoca 3 ayda kulüpten 470 bin lira aldı’ sözüyle aslında bu durum daha da netleşiyor.

Horoz her sezon değiştirdiği 3 hocaya binlerce lira para veriyor. Geçen sezon sadece Reha Kemal Erginer’e 600 bin liranın üstünde para ödemek zorunda kaldı. Hal böyle olunca biraz oturup düşünmek gerekiyor. Yönetimin bunu da düşünerek adım atması gerekiyor. Aksi halde yeni gelen hoca yine gidecek ve ekstra bir külfet daha doğacak…

 

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  18  19  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 19 sayfa var.
Bu kategoride 183 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web