Denizli 32°C
18 Eylül 2019 - Çarşamba
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Saliha  Dervişoğulları

YENİ BİRİ OLMA CESARETİNİ KENDİNİZDE BULUN

Her gün güneş yüksek  dağların tepesinden yüzünü yavaşça göstermeye başladığında, bulutsuz mavi gökyüzünü  aydınlatır. İlkbahar ,o tazelik ve özgürlük hissi ile gelir uğrar dünyamıza.  En çok ihtiyaç duyduğumuz şey yepyeni başlangıçlar için ilk adımı atmanız ile başlar. Hepimiz yaşamımızda gurur duyulmayı ve güvenilen bir birey olmayı isteriz.

Yıllardır başarılı olamadığımız, bize ümitsiz gelen vakalar mutlaka olmuştur. Oysa sınırları zorlamayı ne kadar insan denemiş olabilir sizce? Önce kendimize güvenmeliyiz. Bir de böyle cesur olarak çıkalım yola.Ruhumuzdaki heyecanı hiçbir zaman kaybetmeyelim ve enerjimizi bu yönde kullanalım.

Sorunlar veya zorluklar her zaman karşımıza çıkar. Belki de hayata gülümseyerek bakmaya karar verdiğimizde yepyeni biri olma cesaretini kendinizde bulabilirsiniz. Sağlam arkadaşlıklar kurarak başlayalım ilk adıma. Hayatın bize sunduğu güzellikleri ruhumuz ile kucakladığımız gibi üzüntü  ve zorluklarında olabileceğini kabul ederek göğüsleyelim. İçimizde yanan sevgi  ateşini  gülümsemeyi ve ufacık olaylardan bile mutlu olabilmeyibaşaralım.

Her şeye hemen öfkelenmeyin. Karşınızdakinin kızdığında neden böyle davrandığını daha net öğrenmeye çalışın. Çözüm aramak öfkenizi azaltır bulamazsanız size negatif enerji gönderenlere dikkat edin ve uzaklaşmayı deneyin. Müzik dinleyin, yürüyüşler  yapın, gazete kitap okuyun, şiir yazınresimler çizin boyayın. Her sabah aynaya gülümseyerek bakın kendinize. Ayna da siz varsınız, sevgiye hasretve üzüntülerden uzak olmayı isteyen duygularınız için önce kendinize gülümseyin. Sonra da her şeye  gülümseyerek bakın doğaya,ağaçlara,kelebeğe,çiçeğe,böceğe,ve en önemlisi hayata gülümseyin ki, pozitif enerjileri  ruhunuza yükleyin.Hayat o kadar hızlıdır ki bazen düşünmeye bile fırsatınız olmaz.Takvim yaprakları bizi bırakıp zaman bittikçe,yaşamımızın su gibi akıp gitmesinin şaşkınlığı içinde ne kadar çabuk geçtiğini anlayamazsınız.Üzerinizdeki beğenmediğiniz huylardan hızla uzaklaşın.Olmak istediğiniz kişilik elbisesini giyin. Başkalarının fikirleri ile değil kendi kararlarınız ile var olmayı deneyin.

Böylece kendinizi yenileme konusunda ilk  adımlarınızı atmaya başlamış olacaksınız.Hayata sevgiyle güzel  başlangıçlar yapmanızı diliyorum.   

                                                                           Saliha DERVİŞOĞULLARI_

 

 

Saliha Dervişoğulları diğer köşe yazıları
ÖZDENETİM2019-09-18 06:29:58
ANNE VE BABA OLMAK 2019-08-29 06:15:59
HAYAT AKIŞI2019-08-26 06:52:29
 1  2  3  4  5  6  7  8  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 8 sayfa var.
Bu kategoride 73 adet içerik var.

Benzer Haberler
Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web