Denizli 18°C
09 Nisan 2020 - Perşembe
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Sadık Dağdeviren

YAZ-AR-BİR DEN RİSKLİ YAŞTA OLANLARA TAVSİYE

YAZ-AR-BİR DEN RİSKLİ YAŞTA

OLANLARA ANLAMLI TAVSİYE

(Okuyun-yazın ve evde kalın)

 

Sadık DAĞDEVİREN

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği Genel Sekreteri

 

   Dünya henüz kesin tedavi şekli ve aşısı bulunamayan "COROLA" adı verilen bir virüsle mücadele ederken, Risk altında bulunan özellikle Kronik hastalıkları bulunan yaş itibariylede 60 yaş üstündeki insanımız bütün uyarılara rağmen TV ekranlarında hayretle izliyoruz.

    Oysa bu hastalık sadece bir kişi yani bireyi ilgilendirmiyor, bütün aileyi bebekten Dedeye, baba anne, anne anne yi ailenin bütün fertlerini ilgilendiriyor. Sadece sizle bitmiyor sonuçta sevdikleriniz de bu işin içinde. Onun için bana ne ?..Bir şey olmaz anlayışından insanımız bir an önce vaz geçmeli, işinde ehil olan Doktor ve Profesörlerimizin, Devlet Yöneticilerimizin tavsiyelerine uymak gerekir, hem de kayıtsız şartsız.

     Ben Kronik kalp hastasıyı, By-pass lıyım, Şeker hastasıyım, Prostattan ameliyat oldum sonuç olarak risk içinde olan biriyim ve tüm tavsiyelere uyuyorum. Çünkü Ailemi, Ülkemi seviyo rum.Tamam evde sıkılabilirsiniz ama bunun yolu kendini sokağa atmak değildir. Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği Genel Başkanı sayın Abdulkadir Uslu Face üzerinden yaptığı açıklamada "bol bol okuyun. Yazma yeteneğiniz var ise bu günleri yazın yani tarihe not düşün" diyor.

     İşte ev de kalmak zorunda olanlara büyük bir fırsat. Değerli okurlar. Toplum olarak kimse kusura bakmasın "okuma özürlü" bir toplumuz. Oysa yüce yaratıcın ilk emri İKRA yani "oku". "Konuşulanları, anlatılanları dinleyin" demiyor. Sadece "Oku" diyor. İşte size fırsat okuyun. Eğer bu okuma melekenizin yanında birde yazma yeteneğiniz varsa bu harika olur. Şiir yazın. Hikaye yazın. Makale yazın. Deneme yazın. Tiyatro eseri yazın, fıkra yazın, ninni yazın ama yazın.

    Anılarınızı yazın, günlük tutun. Çünkü biz geçmişimize baktığımızda yazan bir tarihçimizin olmadığını görüyoruz. Onun için tarihimizi yabancı kaynaklardan öğrenmeye çalışıyoruz. Dedem korkut ve destanlar olmasa geçmişe ait hiç bilgimiz olmayacaktı.

   Onun için YAZ-AR-BİR Genel Başkanı sayın Abdulkadir Uslunun "OKU ve YAZ çağrısını çok anlamlı ve yerinde buluyorum. İnşallah bu çağrı bir milat olur, Türk Milleti de okumayı ve yazmayı sever. Elbette dileğimiz insanlığın bu virüsten bir an önce kurtulmasıdır. Yeni bir yazıda buluşuncaya kadar, dudağınızdan tebessüm, yüzünüzden gülücük eksik olmasın.

      

 

Sadık Dağdeviren diğer köşe yazıları
 1  2  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 2 sayfa var.
Bu kategoride 20 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web