Denizli 14°C
25 Mart 2019 - Pazartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

Sonrası travma olabilir…

Denizlispor, son yılların en iddialı kadrosuyla sezona bismillah demeye hazırlanıyor.

Yeni sezonun ilk maçı Pazar saat 21.45’te Denizli Atatürk Stadyumunda Gazişehir Gaziantep’e karşı. Son yıllarda rakibi karşısında üstünlüğü elinde bulunduran Horoz, çok kötü zamanlar geçirdiği geçen sezon her iki maçta da rakibini mağlup etmeyi başardı. Aynı başarıyı bu sezonda görebilmeyi umut ediyoruz.

Şimdi ilk maç için çok şey konuşmaya gerek yok. Şimdiye kadar hazırlık maçına çıkan takımın yenilenmiş kadrosu bu kez resmi bir maça çıkacak. Rakip, geçen sezon Süper Lig’i elinden kaçırmış, gücünü korumuş ve üzerine eklemeler yapmış bir takım.

Zor bir maç bizi bekliyor. Hatta bizi zor bir 6 hafta bekliyor. 6 haftalık periyodun en kolay maçları ise tabi işler yolunda giderse 3. Haftadaki Hatay ve hemen arkasındaki Altınordu maçları olacak. Bunlar dışında ilk haftadaki Gazişehir, ikinci haftadaki Adana Demir, beşinci haftadaki Eskişehir ve altıncı haftadaki Osmanlıspor maçları çok kritik ve zor olacak.

Denizlispor’un bu sezonki fikstürdeki en büyük avantajı ise zorlu periyotların ardından nefes alabileceği maçların olması. Örneğin bunun bir örneğini 7. Haftadaki Elazığspor maçıyla görebiliriz. Daha sonraki periyotlardakiGiresunspor ve Adanaspor maçları da bunun benzerleri olabilir.

Bir bütün olarak ele aldığımızda Horoz için fikstürün iki safhası var. Bunlardan birisi ilk 6 haftalık bölüm, diğeri ise son 6 haftalık bölüm. Arada kalan 5 hafta ise nispeten diğerlerine göre daha kolay geçecektir.

Bütünüyle bir fikstürü değerlendirdikten sonra asıl meselemiz olan ilk 3 haftalık bölüme dönmek istiyorum. Şimdi Denizlispor, Afyon maçındaki eksiklikleriyle Gazişehir maçına çıkacak. Ardından yeni bir yapılanma içinde olan Adana Demir ve ligin yeni ekibi Hatayspor maçları çok kritik öneme sahip.

Çok büyük umutlar bağlanan bir takımın vereceği ilk 3 haftalık sınav gelecek için çok önemli. Hem taraftarın takıma küsmemesi hem de camianın yeniden kenetlenmesi için verilecek olan sınavların önemi büyük. Kaybedilen bir 3 maçlık seri sonrasında büyük bir travmayı da doğurabilir.

Teknik Direktör Osman Özköylü de aslında bu durumun farkında ancak yeni kurulan bir takım için takım olgusunu oluşturmak çok da kolay değil. O yüzden 6-8 hafta süre istiyor. 4 haftanın sonunda verilecek olan milli ara da takımın kendine gelmesi açısından önemli.

Şimdilik ilk plan, kötü bir performans göstermeden yeni sezona merhaba demek. Gazişehir maçında Denizlispor’u büyük bir sınav bekliyor…

 

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  18  19  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 19 sayfa var.
Bu kategoride 183 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web