Denizli 39°C
06 Temmuz 2020 - Pazartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Sadık Dağdeviren

SEVMEK SEVİLMEK

Ne kadar güzeldir sevmek, sevilmek. İnsanlar tarafından güzel anılmak, iyi sözlerle karşılanmak insanı mutlu eder. Öz güvenini yükseltir daha bir samimi olursun. Sözünün geçeceğini bilirsin, karşı tarafın sana verdiği o elektrik kendine emin olmanı, yere sağlam basmanı sağlar. Güvenleri artar bilirsin ki, bir işin düştüğü zaman seviliyorsun. Yapabilecek bir şeyleri varsa yapacaklarından emin olursun.

 

                Tek insanlara mı sevgi duyarız, hayır tabiî ki de. Hayvanlara, çiçeklere, doğaya, denize ne bileyim hoşumuza giden her şeye sevgi ve ilgi duyabiliriz. Evde hayvan besleriz kedi, köpek, balık, kuş farklı hayvan besleyenlerde vardır mutlaka. Bunlar bilindik alışıldık, evlerimizin içine aldığımız küçük arkadaşlarımız. Çiçek sevenler özenle bakarlar, hangi çiçeğin ne kadar su istediğini bile bilir. Solduğu zaman üzülür. Onlar benim çocuklarım der. Onlarla konuşur ilgi gösterir.

 

                Ama asıl sevgiyi hiç şüphe yok ki evlatlarımıza besleriz. Biliriz ki onlarda bizi severler, bakmaya koklamaya kıyamazsın, gözünden kıskanırsın. Hele o ilk anne, baba kelimesini ağızlarından çıktığı anda, mutluluktan havalara uçarsın. İlk adımları, okula gittikleri ilk gün,  okul gösterileri, mezuniyetleri, arkadaşlıkları hepsi heyecan verir, korku ile beraber. Çünkü büyüdükçe, tehlikelerde artar okul biter iş hayatı başlar. Evlilikleri, çocukları derken hem seversin hem özlersin. Sevildiğini de bilirsin, bilirsinde eskisi gibi yanında değildir. Ayrı bir evi, kendi ailesi vardır artık. Onların mutluluğuyla mutlu olur, üzüntüsüyle üzülürsün.  Ama o sevmek ve sevilmek asla içimizde eksilmeyen bir duygu. Araya mesafeler, yollar, iş güç girse de, biliriz ki kalbimizde bir sevgimizde bir. Hayatta sevin, sevilin sağlığınız ve işinizde yerindeyse insan daha ne ister ki.

 

Saygılarımla,

 

Özlem KAYAOLUK ERBİL

Sadık Dağdeviren diğer köşe yazıları
 1  2  3  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 3 sayfa var.
Bu kategoride 29 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web