Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

Savaşmak gerek beyler!

Denizlispor’da işler iyi gitmiyor. 17 puanla düşme hattının zirvesinde bulunan yeşil siyahlıların 15.sıradaki Adana Demirspor arasındaki puan farkı 7 oldu. Aradaki bu fark aslında çok gözükmese bile büyük sıkıntı yaratır bir durumda.

Özellikle son Elazığ maçındaki takımın performansına bakacak olursak durum gerçekten vahim. Dün yani Pazar günü hiç yapmadığım işlerden birisini yaptım. Eskişehirspor’un Giresunspor ile olan maçını izledim. Eskişehir seyircisinin tribünü neredeyse doldurduğu bir ortamda oynanan maçtı. Eskişehir, play-off’u hesaplayan rakibini evire çevire mağlup etti desek yalan olmaz.

36 yaşındaki Hürriyet bile savaştı. Savaşan bir kırmızı siyahlı takım vardı sahada. Aynı mücadeleyi Bolu’ya mağlup olan Manisa da verdi. Kazanmak için verilen savaş Eskişehir’de işe yaradı ama Bolu’da yaramadı ama olsun savaşmak bile yeter.

Şimdi bu iki takımın oyununu düşünürsek sıkıntının ne boyutta olduğunu görebiliriz. Futbolun kimya meselesi olduğunu ve bu kimyanın tutmadığı zaman durumun Denizlispor’un şuanki durumundan ibaret olduğunu söylemiştim. Bu görüşlerimin bugün yine arkasındayım.

Takımın moral düzeyini de düşünürsek durum gerçekten çok vahim. Puan farkı olmuş 7. Kalmış 13 maç. Bunun yarısı hiç kazanamadığımız deplasmanda. Bizim savaşan bir futbol anlayışına ihtiyacımız var. Bahanelere sığınmak bu işin en kolayı. Şimdi savaşmak lazım. Eğer ligde kalmak istiyorsak savaşmak gerekiyor beyler…

FATİH TEKKE HAKKINDA…

Horoz’da bu sezonun üçüncü teknik adamı Fatih Tekke oldu. Tekke’nin bu beşinci deneyimi olacak. Geri kalan 4 deneyiminde A2 Milli takımı saymazsak başarılı oldu desek yalan olur. Kayseri Erciyesspor, Boluspor ve Manisaspor’la 32 maça çıkan Tekke bunlardan 7 galibiyet, 12 yenilgi ve 13 beraberlik elde etti. Erciyes ile Süper Lig’den düşen Tekke, Denizlispor’da ne iş yapar bilinmez ama futbolcuların kendini kanıtlama isteği Giresun maçında etkisini gösterebilir.

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
 ‹  1  2  ...  3  4  5  6  7  ...  18  19  ›  ›› 
Şuan 5 sayfadasınız, toplam 19 sayfa var.
Bu kategoride 183 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web