Denizli 23°C
28 Ekim 2020 - Çarşamba
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Sadık Dağdeviren

SAVAŞI BAŞLATAN İŞGALCİ ERMENİ DURDURUN DİYE AZARBAYCAN'A BAĞIRIYORLAR

Şu bir gerçek ki Güçlüler kendinden güçlü birini yanında, karşısında ya da çevresinde görmek istemez. Daha önce de yazmıştım, piyonlarını, kuklalarını kullanmaya devam ederler. Ardına Avrupa Birliğini almış olan Fransa önce Yunanistan’ı Akdeniz’de Türkiye aleyhine kışkırttı, bunda başarılı olamayınca Ermenistan'ı Azerbaycan üzerine sürdü.

 Ermeniler arkamda Fransa var diye hemen anladı ve aradığı belayı buldu. Aynı Fransa şimdi de aman savaşı durdurun diye bağırıyor. Niçin 26 yıl önce işgal edilen yerler kaybediliyor, maşa olarak kullandığı Ermeni ve PKK paçavraları öldürülüyor. Yeniden terörist yetiştirmesi hem zaman alacak hem de belki bu tezgâh için yeniden terörist bulamayacak.

Yirmi altı yıl önceki Azerbaycan Özgürlüğüne yeni kavuşmuş, silahı yok, düzenli ordusu yok, müttefiklerini o dönemde kaybetmek istemeyen Rusya Ermenilerin ardında o şartlarda Dağlık Karabağ ve Azerbaycan topraklarının yaklaşık üçte birini işgal etti. Ne Birleşmiş Milletler, nede Avrupa Birliği ne Rusya ne de ABD Ermenistan'ın işgal ettiği topraklardan derhal çıksın demediler.

Aynı Ülkeler bugün de savaşı başlatan Azerbaycan’mış gibi işgalci olan Devlet Azerbaycan’mış gibi savaşı durdurun nutukları atıyor. Savaşı başlatan Azerbaycan değil ki. Ama Türk düşmanları güçlü bir Türk dünyası istemediğinden o bildik tavırlarını fütursuzca sergilemeye devam ediyorlar. Yunanistan da ateşle oynuyor zaman zaman. Onu da cesaretlendiren bu Türk düşmanları değil mi.

 Artık ekonomik yönden güçlenen, ordusunu kuran, silah ve malzeme yönünden belli bir güce ulaşan Azerbaycan, fırsatı da yakalamışken sonuna kadar gitmelidir. İşgal altındaki tüm topraklardan Ermeniler tamamen çıkıp gitmedikçe bu kararlı tutumunu sürdürmelidir. Hele hele Türkiye ve Türk dünyası da yanında yer almışken.

Bugün Fransa denilen Ülke kendi içindeki sorunları çözememişken, Koronayla mücadelede Ekonomik anlamda çökmüşken Emperyalist duyguları kabarmış, acaba silah satışı yapıp, ekonomik anlamda bir şeyler yapabilir miyim çabasın da amma, umduğunu bulamayacak. Türkiye'de Bu Fransa ile ilişkilerini yeniden gözden geçirmeli, Ticari anlamda bazı yaptırımlar uygulamalıdır.

 İşin acı tarafı ise İstiklal savaşında bizi sırtımızdan vuran Araplardan bazılarının gerçek yüzü ortaya çıkmasına rağmen, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin İslam Ülkeleri Birliğinden çıkartılması için gereken yapılmalıdır. Bu iki ülke sadece Türklere değil, İslam Ülkelerine de zarar vermektedir.

İslam Ülkeleri toplantıya çağrılarak bu kendini bilmez Hristiyan uşaklığı yapanlara gerekli dersler verilmelidir. Çünkü bu iki Arap ülkesi sözden anlamaz. Bunların İngiltere ve ABD dostluğu şaşılmayacak bir gerçektir. Kardeş Ülke Azerbaycan, eski sınırlarına inşallah ulaşır. Biz Devlet olarak ta, Millet olarak da hep yanlarında olduk, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bir başka yazıda buluşuncaya kadar, dudağınızdan tebessüm, yüzünüzden gülücük eksik olmasın.          

 

 

Sadık Dağdeviren diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 4 sayfa var.
Bu kategoride 38 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web