Denizli 17°C
20 Şubat 2019 - Çarşamba
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Hüsamettin TAT

SARI ZEYBEK DERGİSİ

Yıllar önce 2003 yılında Sarı Zeybek Dergisi Edebiyat alanında; Şiir, Öykü, Makale ve Söyleşi dallarında düzenlediği yarışmada, öykü dalında üçüncülük ödülüne layık görüldüğümden dolayı, ödülümü almaya gittiğimde ve ödülümle beraber çok sayıda dostlar edinerek döndüğümde tanımıştım SARI ZEYBEK Dergisini. O gün bu gündür posta kutusunu her açtığımda bana gönderilen çok sayıda kitap gazete ve derginin arasında bulunur,  iki ayda bir yayınlanan Sarı Zeybek Dergisi. Bu gönderme işini de büyük bir titizlikle hemşerimiz, Söke Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ağabeyim Metin Akdeniz üstlenmektedir.

Sarı Zeybek Dergisini her elime aldığımda, Söke’de ki dostlarımla ve Metin ağabeyimle buluşmuş, görüşmüş kadar mutlu hissederim kendimi. Yine posta kutusunu açtığımda diğer gelenlerle beraber Sarı Zeybek Dergisi elimin altındaydı. Temmuz, Ağustos, Eylül 2017 sayısı.

Dergiciliği, Dernekçiliği çok iyi bildiğimden, bir derginin ne şartlar altında çıktığını, çıkartılırken ne zorluklar çekildiğini ve ne mücadeleler verildiğini çok iyi bilenlerdenim. Sarı Zeybek Dergisi de böyle zorluklarla, imkânsızlıklarla, bu güne kadar dernek üyelerinin ve yönetim kurulunun özverili katkılarıyla ve çabalarıyla çıkan bir dergi aslında. Böyle bölgesel, yerel dergilere; üyelerin, abonelerin ve belediyelerin el atması ve maddi yönden destek vermesi gerekmektedir.

Böyle dergiler bütün zorluklara rağmen, sanata ve sanatçıya önem verdiğinden, onların seslerini ve çalışmalarını duyurma adına çok çaba sarf etmektedirler. Çaba sarf edenlerin soluklarının kesilmemesi için, güç kazanmaları ve yol almaları bakımından verilecek destek çok önemlidir.

Sarı Zeybek Dergisi’nin künyesine baktığımızda, Söke Şair ve Yazarlar Derneği adına Sahibi ve Genel yayın Yönetmeni Tülay Sarayköylü, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Oyhan Hasan Bıldırki, Hukuk Danışmanı Av. Şükrü Döşkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Tülay Sarayköylü, Abdülkadir Güler, Ali Kılıç, Aşır Tunca, Metin Akdeniz, Hüseyin Karakuş ve Ezel Sökeli gibi değerli şair ve yazarlardan oluşmaktadır. Yayın Danışmanı Abdülkadir Güler, Halil Özşarlak gibi üstatlardan meydana gelmektedir.

Cumhuriyet Ofset tarafından basılan dergiye ulaşmak ve edinmek isteyen dostlara yazışma adresi olarakKonak Mahallesi, Kavakdibi caddesi, Tuntaş İşhanı kat:2 No:217 Söke/AYDIN Telefon ve Belgegeçer 0256 5124384 internet adresi e posta sarizeybekdergisi@outlook.com.tr verilmektedir.

Bu sayıda da her zaman olduğu gibi, çok sayıda yazarın ve şairin eserlerine, şiir ve yazılarına yer verilmiş. Benim de derginin 5. Sayfasında, “Ne Tamamladın, Ne Tam Anladın” şiirim ile yine derginin 24. Sayfasında “Sen ve Ben” isimli şiirime yer verilerek beni onure etmişlerdir. Ben de beşinci sayfada yayınlanan şiirimi siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim.

Sarı Zeybek Dergisinin çıkmasına vesile olan ve bu güne kadar çeşitli zorluklarla ayakta tutan tüm dostlarımı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Ne tamamladın, ne tam anladın

Ne anlayabildin beni

Ne de anlatmam için kendime bir fırsat verdin

Aslında sen her şeyi biliyordun

Ama bilmezden geliyordun

Bırakmadın ki anlatayım kendimi sana

Oysa sana söyleyemediğim çok şey vardı

Sadece gözlerimiz konuştu seninle

Elimi uzatsam yakın ama birbirimize çok uzaktık

Ellerinden tutup, gözlerine bakıp

Sana olan aşkımı haykıramadım

Boynuna sarılıp doya doya bakamadım gözlerine

İçimde anlatamadığım yarım kalan cümlelerle

Yıllar uçup gitti

Ben hala senden vazgeçemedim

Demem o dur ki küçüğüm

Sen beni ne tamamladın ne de tam anladın.

Hüsamettin TAT diğer köşe yazıları
AŞKI BULDUM2019-02-16 09:38:59
GÖRMEDEN ÖLMEK YOK2019-02-02 06:15:32
AŞKLARDA GÖÇER Mİ?2019-01-26 07:06:17
SARIMSAK VE FAYDALARI2019-01-21 06:49:00
DARHANE ÇORBASI2019-01-01 10:49:17
GÜN GÜLÜ2018-12-17 08:23:24
 1  2  3  4  5  6  7  ...  10  11  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 11 sayfa var.
Bu kategoride 103 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web