Denizli 23°C
23 Ekim 2018 - Salı
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

Rekabet=Başarı

Her şey gizliden gizliye yürütülmeye çalışıyor. Dün bir yönetici ile görüşme fırsatım oldu. Bana teklif yaptığımız oyuncuları gizli tutuyoruz yoksa diğer kulüpler hemen devreye girip fiyatı arttırıyor dedi. Ben bu sözden sonra biraz düşündüm. Gerçekten böyle bir durum var mı diye. Sonra bir an önümüze Owusu örneği çıktı.

Bildiğiniz gibi Denizlispor, Belçika ekibi Antwerp’te oynayan Ganalı forvete transfer etmek istemiş ve prensipte anlaşma sağlanmıştı ancak daha sonra devreye bazı kulüplerin girmesi ile teklif edilen fiyat arttı. Bu yüzden de bu transfer askıya alındı. Şimdi bazı oyuncular konusunda bu gizlilik sürüyor. Menajerler açıklamadığı sürece yönetimin isim vermeye niyeti yok. Sadece sayı veriyorlar.

Bu kimileri için başarı kimileri için ise başarısızlık olarak yorumlanabilir. Ben bugün başka bir konu üzerinde durmak istiyorum. Başlıkta da verdiğim gibi bugünkü konu rekabet. Futbolun içinde adeta kamçı görevi yapan bir unsur rekabet. Nasıl 3 büyükler rekabetle birbirinin üzerine çıkmak istiyorsa futbolcular da rekabet ile daha iyi oynayabilirler.

Denizlispor’da sezon başında oluşan ortamda var olan rekabet ortamı futbolcuların laubali bir şekle bürünmesine neden oldu. Sıfır rekabet sıfır başarıyı da beraberinde getirdi. Sonuçta durum ortada. Horoz’da bunu ilk dile getiren Teknik Direktör Erginer oldu. Bu durumdan rahatsız olan hoca, rekabet ortamının oluşturulacağı bir ortam istedi.

Yönetim bu kapsamda ilk transferlerini sezon başından bu yana çok çektiği sağ beke yaptı. Canberk Aydın ve Alperen Babacan ile bu kanatta rekabet ortamı yaratan yönetim, Hasan Kılıç’ı transfer ederek orta sahada alternatifi arttırdı ancak bir oyuncu daha alarak rekabeti arttırmak istiyor. Forvete de iki önemli futbolcu transfer edecek olan kurmaylar, kanatlarda Kappel ve Ziya’ya, defansta Cenk ve Taha Can’a, sol bekte ise Kerem Can’a alternatif bulmak istiyor.

Yapılacak olan takviyelerle rekabet ortamı oluşturulmak istenecek. Ne kadar başarılı olur bilinmez ancak başarılırsa başarı kaçınılmaz olacaktır…

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  17  18  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 18 sayfa var.
Bu kategoride 179 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web